Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Merit Raju: lahtiste ega ka kinni mätsitud hingehaavadega ei saa lihtsalt «hakata positiivseks» Merit Raju kirjutab oma uues raamatus «Elu uus tase», et lotovõitja probleem on see, et välise edu vastu võtmise oskuse jaoks peab tegelikult ka emotsionaalselt kasvama. Ja paugust on see palju raskem kui järk-järgult. Hea uudis on see, et seda oskust saab teadlikult kasvatada enne oma fantastiliste eesmärkideni jõudmist. Siis jääb uus tase elus ka püsima, olgu see lotovõit rahas, parteri kujul või mõni muu väärt kingitus elult.
KIRED JA KANNATUSED ⟩ Beatrice leidis mitmete saatuselöökide järel kuuenda armastuse Üksindus on praeguse aja raskeim haigus – üha enam naisi ja mehi ei suuda endale kaaslast leida. Seltskonnakaunitar, kunstnik ja müstik Beatrice on täiesti teisest puust. Tema jaoks on armastus sama tähtis nagu õhk, vältimatult vajalik! Tal on seljataga viis abielu. 19. jaanuaril sünnipäeva tähistav naine naudib õnnelikku suhet kuuenda mehe embuses ning ei kavatse päevagi vanemaks jääda. «Aga armunud olen ma olnud palju rohkem kordi kui kuus!»

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
MEELELAHUTUS ⟩ Kõrgklassi abikaasa kättemaks alastipiltidega Argylli hertsogi Ian Campbelli ja hertsoginna Margareti lahutus aastal 1963 oli tolle aja kõige kõmulisem sündmus Suurbritannias. Seriaal «Very British Scandal», peaosades Claire Foy ja Paul Bettany, jutustab kõmulise paari armuloost ja lahutusest, milleni viisid vägivald, rahamured, petmine, intriigid ja alastipildid. Argylli hertsog tuli abielust välja nina püsti, samas hertsoginna Margaret sai eluks ajaks nümfomaani ja liiderliku naise maine.
AJALOONAINE ⟩ Hella Sütiste - vagura kaunitari tragöödia: «Palun aidake mind, helistage polikliiniku, minu mees kukkus maha ja lamab kui surnu!» (1) Kes on luuletaja Juhan Sütiste kaunis kaasa, kes oskas mahedasti naeratada ja ei tükkinud iial seltskonnas esile? Miks siiski põhjustas lugu kirjanike naistest tormi veeklaasis? Elu paraku ei hellita. Juhan läks tulihingelise mehena kaasa revolutsiooniga ja vangistuses murti tema bravuurikas vaim. Mehe surm tuli kõigile suure ehmatusena.
Tõeline miljonite lemmik, ühele naisele aga eriti oluline näitleja Eriti näitlejate, kunstnike või muusikute puhul räägitakse tihti teatud perekondlikust ettemääratusest elukutsevalikul. Andrei Mironovi puhul tuleb öelda, et see peab paika täiel määral ja sõna otseses mõttes sünnist surmani. Mehest, kes enam-vähem sünnib laval (ema viidi sünnitusele otse etenduselt) lihtsalt pidi näitleja saama. Ning nagu hiljem selgus, näitleja mitte suure algustähe, vaid läbiva suure tähega.
Suur lugu
AASTA NÄOD ⟩ Kes on need Eesti inimesed, kelle teod ja mõtted meie 2021. aastat vormisid? (4) Need inimesed moodustavad Postimehe toimetuste koostöös sündinud ülevaate eestlastest, kes lõppeval aastal pildil olnud ning meie ühiskonda ühel või teisel moel mõjutanud. Kedagi ei ole millegi järgi ritta pandud ja kui peaks need nii erinevad karakterid mingisuguse ühise nimetaja alla koondama, siis tuleb tõdeda, et tegemist on inimestega, kes jaksavad. Kes ei ole löönud käega ei endale ega Eestile.
13 erinevat nime, millega jõuluvana üle maailma kutsutakse Maailma kõige kuulsam mees pole ilmselt ei näitleja, laulja ega sportlane, vaid hoopis ajatu jõululegend. Jah, jõulumees on üle ilma tuntud tegelane ning toob kinke inimestele üle kogu ilma, lennates selleks enamasti kohale põhjapõtrade poolt veetud saaniga. Kuigi tema välimus on enamasti äratuntavalt sarnane, siis kannab ta maailma eri paigus päris erinevaid nimesid. Siit leiad jõuluvana 13 aliast. KULLAFOND! Taasavaldame selle artikli, mis on esmaskordselt ilmunud 24. detsember 2019.
Tagasi üles
Back