Oma kogemusest olen õppinud, et kui just ei valda tõsine läbipõlemine, siis igaüks saab olla kas hommiku- või õhtuinimene. See oleneb vaid sellest, millist elurutiini endale soovid.
Kui soovid midagi elus lihtsamaks teha või hoopiski muuta, siis tuleb alustada uute harjumuste loomisest. Seda saab mõõduka lihtsusega teha. Alustada tuleb pisikestest sammudest ning positiivse kogemuse põhjalt edasi liikuda.
1. Kohe pärast ärkamist tee voodis midagi mõnusat.
Esimene ärkamine äratuskella peale on kõige raskem. Et käsi ei tõuseks kohe kella kinni lööma, tuleb teha kohe midagi väga mõnusat.
Olenevalt sellest, mis su meelistegevus on, võid näiteks peale panna oma lemmikseriaali või hakata kuulama audioraamatut. Vahet pole, kui patune su esimene hommikutegevus on, tähtis on, et see oleks tõeliselt mõnus ja saaksid teha seda voodis lebades.
Sedasi käitudes tekitad sa hommikuga seotult positiivse tunde ning ühtlasi äratad end selle mõnusa tegevusega ülevas.
Kui oled seeviisi natuke unekoomast toibunud, võta ette järgmine samm.
2. Loo kindel rutiin kohe pärast voodist tõusmist.
Mine otse pessu või tualettruumi. Pane kohe päevariided selga või haara hommikusöögi järele. Misiganes on su esimene samm, tee seda kohe pärast voodist püsti saamist.
Mõned päevad või nädal niimoodi tehes tekib su kehal automaatne harjumus ning hakkad iseenesest sel viisil hommikul liikuma, ilma et peaksid sellele mõtlema või tahtejõudu kasutama.