Harjutus. Kui teed trenni, ära vaata samal ajal televiisorit, kuula muusikat või lobise. Ole täielikult kohal – jälgi hingamist, tunneta igat liigutust! Siis saad treenida just sulle paraja koormusega ega pinguta üle.
4. Ei pidevale dieeditamisele!
Kehast rohkem teadlikuks saades hakkame tähele panema keha märguandeid. Kui oleme pikalt istuma jäänud, nõuab ta sirutamist, kui istume kõveras, siis ohkame või haigutame automaatselt. Me sööme, kui on nälg, ja joome janust, mitte harjumusest. Keha ütleb, milline on hetkel kõige toitvam ja kasulikum roog. Pole vaja mingeid eridieete!
Harjutus. Võta endale iga päev kas või 5–10 minutit, et keskenduda oma kehale ja panna tähele, mida ta sulle räägib. Vaata enda sisse, mitte peeglisse! Mida sügavam on koostöö kehaga, seda kergemaks, paindlikumaks (ja ka saledamaks!) muutub keha. Sisetundest saab loomulik juht ja nõuandja.
Tee päeva jooksul oma tegemistesse regulaarselt pause, et keskenduda ja saada teadlikuks kõigest, mis su sees ja ümber toimub. Võta endale aega lihtsalt vaikuses istuda, jalutada või pikutada. Tee seda näiteks pärast igat söögikorda.
Rahulikult ja sügavalt hingates suudame tõrjuda väsimust, suurendada vastupidavust, tugevdada immuunsust ja saada hakkama stressiga.
Vähendades kroonilist pinget lihastes, saavad vanad, peidetud tunded pinnale tõusta. Mida teha siis, kui üleskerkivad tunded teevad haiget? Tõepoolest, me võime kontakti saada näiteks lapsepõlvest pärit kurbusega või ronib üles ammu ununenud solvumine või pettumus. Kui hoiame energia kehas liikumises, pääsevad need vanad tunded sageli vabaks nii, et me ei märkagi. Hetkeline raskustunne asendub kiiresti kerguse ja vabadusega.