Sel korral on teemaks präänik, mis mehed hüppama paneb. Milline präänik mõjub? Miks? «Mehed on koerad, neid saab dresseerida,» teatab Raul Kalev. Kogu see präänikuga peibutamine töötab sellepärast, et 85 protsendil inimestel on madal enesehinnang.
Alustame peamisest! Madala enesehinnanguga inimene poeb nahast välja, et seda varjata ja suurt-kõva kuju mängida. Kuid on kaks märki, mis annavad ta alati ära. Kuula, saad teada. Juba kolmandat korda on «Naistejuttude» külaliseks paarisuhete kogemusnõustaja Raul Kalev, saatejuht Kristina Herodes.
Milles on meie suhete suurim mure? Präänikuid ei ole! Kõlab naljakalt, tegelikult mitte. Kui suhtes on palju kriitikat ja nõudmisi, aga mingit präänikut ei anta, on seis halb. Suhe kaotab esmalt rõõmu, siis elujõu ja viimaks pole enam mingit soovi koos olla.
Raul Kalev toob esile läänemaailma statistika – keskmiselt 85 protsenti inimestest kannatab madala enesehinnangu all. Ja see ongi halbade suhete kurja juur. Miks?
«Inimene, kellel on madal enesehinnang, olgu ta mees või naine, ta ei suuda näha ennast piisavalt heana,» ütleb Raul Kalev. «Ja samuti ta ei suuda võtta ennast kokku, et oma partnerit kiita ja tunnustada.» Kuna ta seda ei suuda, siis kasutab ta suhtluseks kõiki teisi vahendeid, mis tema madalat enesehinnangut vähem riivavad ja sellega paremini kokku sobivad. Mis need on? Tavalised asjad. Madala enesehinnangu varjaja ise usub, et nii käitudes upitab ta ennast teiste arvelt ja paistab suurem. Tegelikult on vastupidi.
Madala enesehinnangu kindlad märgid
Negatiivsus, kriitika, sapised märkused. Neid teeb eranditult inimene, kelle enesehinnang on niivõrd madal, et ta tunneb ise ennast halvasti. Ta kardab lakkamatult, et kui keegi on hea, siis tema paistab veel halvem. Ja püüab teisi enda kõrval maha teha, väiksemaks peksta, alla tõmmata. Siis on pisut turvalisem olla. Heas tasakaalus inimene ei tee seda iialgi. Juba tema vaatenurk elule on teine.