Milline ebaõiglus! Me oleme naised ja me pole siiamaani rääkinud päevadest?! Teemast, mida meestel on hea ja ohutu rünnata ning naisi selle loomuliku funktsiooni kaudu alla suruda ja räpaseks nimetada. Aitab absurdist! Päevad pole asi, mida häbeneda. Stuudios on meid sel korral palju! Kohal on teie armastatud Dagmar Lamp ja Heidi Ruul, külaliseks Rocking Undiese looja Pille Männik. Saatejuht Kristina Herodes.
Mida tähendab olla naine? Paljusid toredaid asju. Muu hulgas seda, et viljakas eas nõuab teatud periood kuus eraldi tähelepanu. Punased päevad. See on täiesti normaalne, loomulik ja naiselik asi, mille kohal siiamaani hõljub hirmu, häbi ja alavääristamise vari. Kust selline absurd pärit on? «Nendelt rõvedatelt meestelt! Patriarhaat on selles süüdi,» lajatab Dagmar Lamp. Naiselikke funktsioone on hea ohutu rünnata, sest meestel neid pole. Samuti toidab veidraid hirme ebateadlikkus. Mees, kes tõmbab nina vingu ja teeb näo, et päevad on midagi hirmsat ja ebapuhast, demonstreerib lihtsalt oma sügavat rumalust. Hoopis selle pärast võiks piinlikkust tunda!
Mis asjad on päevapüksid?
Päevade ekspert Pille on loonud oma äri sellele, et muuta need «punased päevad» kuus naistele mugavamaks. Idee töötab lihtsalt – sidemete asemel kasutatakse kuupesu, mis on imava sisuga. Vahetad neid just nii sageli, kui rohked päevad on. Sidemetele enam raha ei kulu, ei tekki igakuist prügi ja ka tervis on parem.
«Päevapüksid ühesõnaga,» selgitab Dagmar, kes on neid pikalt kasutanud ja seetõttu suur Rocking Undiese fänn. Alternatiivse lahendusena hindab ta kõrgelt ka menstruaalanumat ehk kupsikut. «Pärast seda, kui ma need enda jaoks avastasin, on kogu see päevade kvaliteet täiesti teine. Praegu on see aeg, mida ma isegi naudin. Kui välja jätta krambid.»
Räägime veel täpsemalt. «Tegemist on aluspesuga, mis näeb välja nagu tavaline aluspesu, kuid see kogub vere endasse ja ei lase seda välja,» selgitab Pille Männik. Olemas on kõrgemaid lõikeid ja tibatillukesi stringe, värvilisi ja pitsilisi. Kuidas need väikesed, kerged püksikesed siis selle vedeliku nii osavalt põske pistavad, et see välja ei lurise? «All on veekindel kiht,» teab Pille. «Ja veri ei ole nagu vesi – ta on ikkagi koostiselt paksem.» Nüüd me siis teame, kust tuleb vanasõna «Veri on paksem kui vesi». Naistel on siiski olulistel teemadel olnud üht-teist kaasa rääkida. Dagmari sõnul on kaks paari päevapükse ideaalne – üks on jalas, teise pesed vahepeal ära. Ja oledki tuleviku päevadeks kindlustatud.