- Vajadus flirtida ja võime märgata ilusaid naisi ei kao kunagi.
- Soov end suuremaks valetada tuleb madalast enesehinnangust.
- Miks palju raha, võim ja positsioon teeb hoopis raksemaks armastust leida?
Miks mehed ennast suuremaks ja vägevamaks valetavad? Miks nad tahavad ringi tõmmata ka siis kui tegelikult juba suhtes on? Põhjused on üllatavad. Samamoodi tagajärjed. Saladuseloori sellelt pikantselt teemalt kergitab üks imeline meeshääl Taavi Otsus.
Miks on meestel nii suur kiusatus otseselt valetada või siis tõde rääkimata jätta? «Sõltub, mis tasemel on sinu enesehinnang,» vastab Taavi Otsus armutu otsekohesesusga. «Kas sul on vaja midagi suuremaks valetada või lähed sellega, mis sa oled.»
Mehed ärplevad ja hooplevad
Jõuame tõdemuseni, et vajadus end hooplemisega suuremaks muuta on omane neile meestele, kel enesekindlust napib. Niisiis tuleb seda kompenseerida. Vanusega see küpsus saabuda ei pruugi.
«Me keegi ei anna endale aru, mida teised inimesed sinus hindavad. Need asjad, millega sa praalid - kas see tegelikult üldse läheb inimestele korda? Vaevalt. Suurem osa inimesi hindab küll kõigepealt välimust, aga tähtsam on ikkagi sisu,» mõtiskleb Taavi. «Ja kui see sisu on vildakas või põhineb valedel, siis see laev läheb põhja väga ruttu.»
Kindel tee ainult läbikukkumisteni
Suur viga on müüa ja reklaamida end suhteturul väärtustega, mida sul tegelikult ei ole. Miks? Sest see suhe on algusest peale hukule määratud - ükski fassaad ei püsi igavesti. Ahvatlus on muidugi suur, sest meile näib - teatud tüüpi inimesed on vastassoo hulgas edukamad. Tahaks samuti selline olla ja hakkamegi teesklema. Sageli õnnestubki valede põhjal suhe sõlmida. Kuid see saab olema sulle endale olema paras piin, sest sa tõmbad nii ligi inimesi, kes sulle absoluutselt ei sobi. «Siis tuleb argipäev ja selgub, et legend ei olegi päris tõsi ja suhe läheb väga ruttu hapuks,» teab Taavi.