Hakatuseks teeme klaariks, milline on hetkeseis ja mis aitaks. Talje ümber on punutud hulgaliselt müüte – mõned ohtlikult ebatervislikud, osa valed ja osa lihtsalt naljakad. Illusioonidega hullates aga tulemusi ei saa. Ja võib-olla asub tervislik reaalsus sinu jaoks hoopis teises punktis kui su unistused, needki oleks mõistlik vastavusse viia.
Üleöö keegi paksuks ei lähe
Olen küll ja küll grillipeohommikutel kuulnud ahastamist, et pooleaastase trenni ja dieedi tulemused on ainsa hullumeelse ööga hukatud. See pole õnneks võimalik. Nii nagu kaal kaob aeglaselt, võtab ka uute rasvade ladestumine aega. See meeletu magu, mis meelehärmi teeb, koosneb tavaliselt liigsest veest ja gaasist. Selge see, et kõht on stressis, kui talle tangitakse ühekorraga sisse nädalaks paras lihakogus. Olgugi söetablett tavaliselt kõhuravim, ei saa sama öelda söestunud šašlõki kohta – see on kehale umbes sama tervislik nagu grillitikku krõbistada. Aga ega keegi siis vaid lihaga pääse, kõhtu rändavad veel igasugu näksid, maiustused, tärkliserikkad lisandid, kõige selle allaloputamiseks ka hulk alkoholi. Miks osa inimesi loeb mõnusaks söömist, mis enesetunde kehvaks muudab?
Mis aitaks? Unusta veepäev – see viib keha vaid stressi. Tasakaalu taastab lihtne ja kergesti seeditav söök, mis sulle sobib ja maitseb. Näiteks köögiviljad, õlid, juustud, pähklid, mereannid. Mida vähem eri toiduaineid segad, seda parem mõju.
Kehasse kuhjunud vedelikust päästab sidrunimahlaga või õunaäädikaga segatud vesi ja must kohv. Seedeprobleeme leevendavad kiivi, seller ja tšilli. Paari päevaga on vedeliku ainevahetus taas korras, keskkoht jälle omal kohal ja näed selgelt, et kui sa ka pidusöögi käigus miskit juurde võtsid, siis vaevalt rohkem kui mõnisada grammi.