Aga aidata saan lihas- ja liigesprobleemide korral – näiteks õla-, kaelapiirkonna pinged, seljavalu, põlvevalu, aga ka operatsiooni või traumajärgne taastumine.
Lisaks aitan sportlastel parandada oma tehnikat ja seeläbi saavutada paremaid tulemusi ning koostan eriprogramme vigastuste ennetamiseks kindlatel spordialadel.
Kas oskad öelda, mis on peamised probleemid, millega Eesti inimesed sinu juurde tulevad?
Kaela- ja õlavaevused. Käib kontoriinimesi, keda on mõjutanud töö arvuti taga. Käivad ka sportlased, kes on endale liiga teinud jõusaalis vale treeninguga – ebakorrektse tehnika või treeningprogrammiga.
Kas oskad öelda, mis on peamised probleemid, millega tänapäeva eestlased sinu juurde tulema peaks, aga nad ei tee seda?
Põlveprobleemid. Õppisin kooli aeg spetsiifilist põlveteraapiat professor James Selfe käe all, kes on põlvevalude ja -kaebustega tegelenud rohkem kui 30 aastat. Ta on maailmas üks juhtivaid spetsialiste. 90 protsenti põlvekaebustest on tekkinud mehhaanilise düsfunktsiooni tõttu. Väga lihtsate sõnadega öeldes tähendab see valesti kontrollitud liigutusi. Need, kes minu poole pöörduvad, on tavaliselt imestunud, et põlve kahjustusi on võimalik ennetada, mitte ei ole vaja oodata, kuni probleemid on väga tõsiseks muutunud.
Üldiselt võiksid inimesed julgemalt füsioterapeudi poole pöörduda – pinged kaelas ja seljas, ebamäärased valud liigestes – nendega on vaja tegeleda, mitte oodata, et probleemid lahenevad iseenesest.
Kas sul on mingeid nõuandeid (nt kuidas istuda, seista jms) «tavainimesele», et neil tekiks vähem vaevusi tulevikus?