Varsti saabub võimalus end merevees karastada, kuigi alati on ka neid, kes harrastavad ujumist basseinivees. Enne vette minekut tasub teada, kuidas toituda, et ujumine oleks mõnus ja lõõgastav.
Seitse toitu, mida ei tohiks enne ujumist süüa
Jäätis
Rasvarikaste toitude söömine enne ujumist põhjustab seedimishäireid ja ebamugavust, mistõttu ei ole jäätis parim ujumiseelne suupiste. Eriti raskeks teevad olemise rammusa koorevõiga jäätised. Kui tahad end rannas jäätisega jahutada ja hiljem ka ujuda, siis vali pigem sorbee või mahlapulk.
Vürtsikad toidud
Kuna keha on ujudes valdavalt horisontaalses asendis, võib happe tagasivool osutuda painavaks probleemiks, mille vürtsid teevad veelgi hullemaks. Enne ujumist väldi teravaid kastmeid ja tulise pipraga maitsestatud toitusid.
Puuviljamahl ja limonaad
Enne ujumistrenni joo puhast vett ja hoidu puuviljamahladest või magusatest limonaadidest, mis võivad põhjustada puhitusi ja kõhuvalu. Selliste karastusjookide koostisosad tekitavad survet kõhu eesseina välimisele kihile ja see mõjub ujumistrennile pärssivalt.
Alkohol
Siililegi selge, et purjus peaga vette ei minda. Punkt. Alkohol kahjustab otsustusvõimet ja teeb ujumise ohtlikuks isegi väikeses basseinis. Kui jood, ära uju.
Oad
Oad ja teised kaunviljad on väga kiudainerikkad, mis on küll kasulik tervisele, aga ei ole ehk kõige mõistlikum toiduvalik, kui tahad oma liibuvates ujumisriietes hea välja näha. Kui sööd enne ujumist palju ube, võivad sellele järgneda kõhukinnisus, puhitused ja kõhuvalu.
Kohv
Kofeiin võib anda kiiret energiat mitmeks ringiks, kuid selle negatiivsed mõjud kaaluvad positiivse üles. Nimelt võib kohvi või ka energiajookide tarbimine enne ujumist põhjustada vees olles kõhulahtisust või iiveldust. Lisaks võib sul suure tõenäosusega tekkida vedelikupuudus.
Seller
Teatud toidud nagu seller võivad põhjustada keemilist reaktsiooni, mille tõttu muutub nahk ultraviolettvalguse suhtes ülitundlikuks. Seetõttu võib selleri söömine või ka selle mahla sattumine kätele põhjustada päikese kätte minnes lööbeid ja nahaärritust.