Tsink: Tsingil on põletikuvastane toime, see aitab ka haavadel kiiremini paraneda, tugevdab immunsüsteemi ja aitab A-vitamiini transportida. Esimene tundemärk tsingi puudusest organismis on kriimustuste ning haavade aeglane paranemine. Parimaks tsingi allikaks on mereannid, baklazhaan, päevalilleseemned, oad, tatar, munad, pähklid ja peet.
Raud: raud aitab kaasa haavade kiiremale paranemisele, võitleb juuste väljalangemisega ja annab hea jume. Kui sul on rauapuudus, siis võib see väljenduda kahvatu naha, habraste küünte ja lõhenenud suunurkade näol. Parimateks raua allikateks on loomse pärituoluga toidud nagu maks, verivorst, muna, taine veise- ja sealiha, aga ka seemned, rosinad, leib, täisteratooted, tatar, maasikad. Rasva- ja suhkrurikas toit on tavaliselt rauavaene. Ka pikaajaline raua ületarbimine, peamiselt toidulisandite näol, võib olla organismile kahjulik, kutsudes esile oksüdatiivset stressi.
Kuigi neid mikrotoitaineid võib lisaks tarvitada ka toidulisanditena, siis enamiku vajalikust saab kätte ka mitmekülgse menüüga. Lisaks vitamiinidele ja mineraalidele ära unusta ka tervisliku naha põhilist ABCd:
Ära suitseta – Suitsetamine kiirendab naha vananemisprotsessi, kahjustades naha verevarustust, ainevahetusprotsesse, sh hapniku transporti kudedesse. See tähendab ühtlasi ka seda, et suitsetajate haavad paranevad aeglasemalt.
Maga piisavalt – Krooniline unevaegus peegeldub sinu näonahalt kõige kiiremini – kortsukesed, kahvatu nahk, turses silmaalused ja tumedad ringid silmade ümber. Seetõttu on soovituslik magada öösel vähemalt seitse tundi.
Joo piisavalt vett – Liiga vähene veetarbimine muudab sinu naha kuivaks, nahk kaotab elastsust ja seetõttu paistavad ka kortsukesed paremini välja. Soovituslikult võiks päevas juua vähemalt 1 liitri vett.
Kasuta päikesekaitsekreemi – Päike kahjustab nahka, põhjustades kortse ja nahakuivust. Seega tuleks tähelepanu pöörata, et päikesekaitsekreem oleks laia spektriga (nii UVA kui UVB-kiirguse vastu), mille kaitsefaktor oleks vähemalt +15.
Kasuta õiget nahahooldust: Talvine päevakreem võiks olla rasvarikkam kui muul ajal, samas küllaldaselt niisutav ja nahka kaitsvate omadustega. Suure veesisaldusega geele ja õlivabu emulsioone võiks külmakuudel vältida. Külmemate päevade puhuks sobib näiteks Iwostin Sensitia kaitsev talvekreem lipiididega, Physiogel C. R. Rich näokreem, Avene Cold Cream väga kuivale nahale, Avene Trixera pehmendav kreem atoopilisele nahale, Bioderma Sensibio Rich rahustav näokreem või Altermed Panthenol Forte talvekreem.