N, 21.09.2023
NAISTEJUTUD ⟩ «Igaüks võib saada kümneid võimsaid orgasme. Ma ei vahetaks seda enam kunagi tavalise seksi vastu!»
Kristiina Saul ja Margus Sarmet, armastajad ja tantraõpetajad. Foto: RUUDU RAHUMARU
Kristina Herodes
, ajakirjanik
Facebook
Comments 2

Mis on kogukehaorgasm ja kuidas seda saada? Elame maailmas, kus siiani peetakse orgasmi «loteriivõiduks», mis meestele kerge, naistele keerulisem ja no mis sa teed, alati ei saa... See ei pea nii olema! Rahuldust ja naudingut suudab igaüks kogeda ja tal on täielik õigus seda ka soovida. Aga kuidas? Usu, see on lihtsam, kui oskad arvata.

Isiklikke seksuaalseid kogemusi, soovitusi ja armastust jagavad ülimalt ausalt tantraõpetajad Kristiina Saul ja Margus Sarmet.

Armastajad ja armastuseõpetajad

Margus Sarmet ja Kristiina Saul on pühendunud paarisuhtes olnud seitse aastat. Nad õpetavad ka teistele paaridele, kuidas oma kehasse tulla, lõdvestuda ja sügavamaid seksuaalseid naudinguid kogeda. Lisaks on nad lapsevanemad ja tegevad eri ärides.

Nii mõnigi mõtleb: no miks õppida, seksida oskab igaüks! Ka see on osaliselt õige, kuid armumaailmas leidub enamat. «Sa võidad nii kvaliteedis kui kvantiteedis,» ütleb Margus Sarmet tuliselt. «Paariminutise purske asemel võid seksida mitu tundi ja kogeda selle jooksul koos oma naisega kümneid ja kümneid palju suuremaid orgasme. Ma ei vahetaks seda enam kunagi tavalise seksi vastu!»

Kuula ka seda: NAISTEJUTUD | Kust armastust leida? Kas ka sina otsid valest kohast?

Kristiina on naudinguline naine, kellel pole orgasmi saamine kunagi keeruline olnud, aga temagi on veendunud: miks leppida vähemaga, kui sedavõrd lihtne on kogeda rohkem?

Kristiina Saul ja Margus Sarmet, armastajad ja tantraõpetajad.
Kristiina Saul ja Margus Sarmet, armastajad ja tantraõpetajad. Foto: RUUDU RAHUMARU

Armastuse algus

Kuidas siis saada võimsaid kogukehaorgasme? Hea algus on juba huvi selle teema vastu ja uskumine: see on võimalik ka mulle. Sest nii see tõepoolest on. «Igaüks võib saada kümneid võimsaid orgasme,» kinnitavad Kristiina ja Margus. «Absoluutselt! Ainult sa pead võtma selle pingutuse ja õppima lõdvestuma.»

Kuula ka: NAISTEJUTUD | Raske suhe pole välja kannatamiseks, vaid hoopis...

«Armastus algab armastusest iseenda vastu, enda aktsepteerimisest,» selgitab Margus. «Samamoodi algab orgasm sellest, et me suudame ennast aktsepteerida, endaga heaolus olla ja lõdvestuda

«Mina olen üks nendest vähestest naistest, kellel pole orgasmi saamisega kunagi probleeme olnud,» lisab Kristiina. Kursuste statistika näitab paraku, et väga paljudel naistel see nii ei ole. Kuid see ei tähenda, et nad ei saaks orgasme kogema õppida. «Aga selleks, et jõuda sügavate tantristlike orgasmideni, ma ütlen ausalt, see armatsemise aeg pidi minema kõvasti pikemaks. Naisel on aega vaja ja tunnet, et kallimaga on väga hea side. Keha teatavasti on õppimisvõimeline – kui sa oled esimesed korrad selle maitse suhu saanud, siis saad seda ka ise juba esile kutsuda.»

Sind võiks kõnetada ka: NAISTEJUTUD | Eesti mees ütles oma naisele: «Sa oled liiga paks! Mul ei kõlba sinuga välja minna!»

Harjutus seksuaalenergia avamiseks

Margus Sarmet ja Kristiina Saul jagavad praktilist harjutust.

Kuidas kogeda kogukehaorgasme ja kõiki sügavamaid naudinguid? Alusta seksuaalenergia tunnetamisest. Harjutus on lihtne, sobib nii meestele kui naistele ja võtab aega umbes 20–30 minutit. Korda nädal aega iga päev.

Tee harjutusi tühja kõhuga, kui oled puhanud ja energiat täis.

Loo ruum. Leia turvaline koht, kus keegi sind ei sega. Pane uks lukku ja lülita telefon välja. Kui soovid, pane taustale mõnus vaikne muusika.

Lama põrandal joogamatil või vaibal (voodi on liiga pehme). Ole alasti või kerges riides, vajadusel kata ennast pleediga, et jahe ei oleks (keha lõdvestub soojas ja energia liigub ainult lõdvestunud kehas).

Sule silmad. Lama ja lõdvestu, hinga pikalt ja sügavalt. Pikenda väljahingamist võrreldes sissehingamisega kuni kolm korda.

Too oma kannad tagumiku juurde ja tõsta puusad üles (poolsild). Jäta puusad üles ja hakka puusi väga-väga-väga aeglaselt umbes 5 cm üles-alla kõigutama. Mida aeglasem, seda parem, mida väiksem liikumise amplituud, seda parem.

Hinga pikalt ja sügavalt, suu veidi avatud. Kui mõni hääl tahab tulla, siis lase sel tulla. Lõdvestu ja liigu. Võid õrnalt näpuotstega oma paljast keha silitada, just nii, nagu sa seda kõige rohkem naudid, kuid ära masturbeeri.

Ühel hetkel hakkad tundma väsimust ja jalad hakkavad kergelt värisema, ära peatu, kindlasti jätka liikumisega, et väsimus suureneks. Värinaga kaasneb ka energia vabanemine.

Keskendu pealaele, et energial oleks suund, kuhu poole liikuda. Võid panna pealaele lõgeme kohal juuksed patsi või panna lõgeme kohale aromaatset õli või Vietnami salvi, et oleks lihtsam fookust hoida.

Jätka puusade liigutamisega, silita õrnalt kätega oma keha kubemest pea pool ja tunneta, kuidas energia liigub. (Kui suudad, võid hoida jalad kandadel, varbad üleval, et vältida energiakadu allapoole, kui ei suuda, pole viga.)

Mida iganes keha teha tahab (väriseda, väänelda, häälitseda jne), luba tal seda teha. Kui tunned ka vaid õige õrnasid aistinguid, võimenda neid teadlikult, et anda kehale märguanne, et reageerimine on lubatud. Keha õpib kiiresti!

Naudi protsessi seni, kuni jaksad. Kui juba tugevat energiat tajud ja energia liigub kenasti, võid lisada suguorganite stimulatsiooni.

Harjuta alguses üksi ja alles siis koos partneriga. Kui meeldima hakkas, leia omale sobilik tantrakursus

Multiorgasmid mõlemale

Esiteks on oluline vabastada end igasugusest survest. Ka soov rohkem orgasme kogeda või neid tingimata oma kallimale pakkuda võib saada painajaks, mis selle võimatuks muudab.

«Kui mõtled mehe klassikalist purske poole rühkimist,» kirjeldab Margus tavaseksi, «siis see on järjest tugevnev pingutus ja pinge, kuni see lõpuks vallandub ja samal hetkel toimub ka tohutu lõdvestus. Kogukehaorgasmis saad sa sellesama lõdvestuse ilma eelneva pingutuseta ja ilma energiakaota, mis tavalise seemnepurskega kaasneb. Ma julgustan teid, kallid kuulajad: me kõik oleme selleks võimelised, kui me natukene harjutame.»

Kuula ka: NAISTEJUTUD | Lihtne, igapäevane tegevus aitab alla võtta ja vaimselt terve püsida – mis see on?

Kui meestel on pinnapealseid orgasme saada lihtsam, siis naistel on energeetilise kogukehaorgasmi kogemine lihtsam. Kui keha on selle kogemuseni jõudnud, jääb see kehamälusse alles ning edaspidi juhtub see palju kergemini. Võtmesõnad on sügav lõdvestumine, ükskõik millise kogemuse aktsepteerimine, oma keha tunnetamine, energia liikumise tunnetamine ja juhtimine. Kõlab ehk keerukalt, aga praktikas tuleb päris lihtsalt. «Isegi vaid paaripäevasel nädalalõpukursusel jõuab kaks kolmandikku inimesi väga sügavate orgasmideni,» julgustab Margus. Ka need, kes varem midagi sarnast kogenud pole. Aga miks see üks kolmandik siis ei jõua? «Neil võtab lihtsalt natukene rohkem aega. Kui nad võtaks järgneva nädala ja praktiseeriks kodus edasi, siis see oleks nädala lõpuks ka neil selge.»

Sisemiste ja energeetiliste orgasmide pluss on see, et need voolavad peale pehmete lainetena, mida võib kogeda järjest väga palju. Nii palju, kui tol hetkel jaksad ja soovid! Kuid siin ei tasuks kindlasti mõelda nagu sportlane või saavutaja. «Mina saan rohkem kui sina, ma teen kõigile ära!» Sealtkaudu nauding ei tule. Aga lased vabaks, lased minna, avaned ja usaldad. Nõustud sellega, et tuleb, mis iganes kogemus tahab tulla, ja loobud täiesti kontrollist – siis hakkavad ka orgasmid tulema ning ujutavad sind täiesti üle.

Loe ka seda: Kuidas naistega rääkida? «Õudselt palju komplimente ei tööta, naistele mõjub hoopis...»

Margus Sarmet ja Kristiina Saul, armastajad ja tantraõpetajad.
Margus Sarmet ja Kristiina Saul, armastajad ja tantraõpetajad. Foto: RUUDU RAHUMARU

Soovid enamat? Avasta enda jaoks Tantrafest. Tantrafestival toimub 6.–9. juulini Laitses. Sündmus on kaamerateta ja meelemürgivaba. Tantrafestival annab võimaluse osaleda ja kogeda, kuid ei sunni millekski. Passi saab Fientast.

«Me tegime lihtsalt sellise sündmuse, kus meile endale meeldiks osaleda,» ütlevad Kristiina ja Margus. 

Eesti tantrafestivalil saavad tantristlikke praktikaid kogeda nii täiesti algajad kui ka juba edasijõudnud. Kohal on üle 20 tantraliini õpetaja nii Eestist kui ka välismaalt.

Tantra on elujaatav teekond: see ei eita maailma, nagu mitmed vaimsed teekonnad, vaid pigem võtab selle omaks. Tantristliku suhtumise filosoofiline baas on, et kõik on jumalik. Seega mitte millestki ei keelduta, mitte midagi ei eitata ega suruta maha ja selle asemel kõike aktsepteeritakse, integreeritakse ja transformeeritakse. Tantra pakub võimaluse jõuda vaimse realisatsioonini selle maailma kaudu. Tantristlik teekond on paradoks, kus inimese enda vangla seinad loovad võimaluse tema vabanemiseks. 

Tantras lähtutakse arusaamast, et universum on terviklik ja mitteduaalne ning makro- ja mikrokosmos resoneerivad omavahel ja vastavad teineteisele.

Peamised takistused, mis meid tagasi hoiavad

Kui orgasme on nii lihtne kogeda, mis meid siis tagasi hoiab? Hulk põhjusi, mis õnneks kõik on ületatavad. «Esimene, mis ei lase meil võimsaid orgasme kogeda, on see, et inimesed tegelikult ei ole oma kehaga kontaktis,» selgitab Kristiina. «Me väga palju mõtleme asjadest, et kuidas see orgasm olla võiks ja mida ma nüüd tunda võiks, ja jääme pähe kinni. Aga kõik kogemused tulevad läbi keha! Ehk mõtlemine tuleks välja lülitada ja hakata tundma. Kas midagi erutab sind, kus see nauding hakkab tekkima? Väga paljud inimesed kehasse tulles juba hakkavadki kogema.» 

Kuula ka: NAISTEJUTUD | Pereterapeut hoiatab: kooselu laste pärast toob kaasa kohutavad tagajärjed. «Suhe ei saa olla kinnipidamisasutus!» 

Miks me peas kinni oleme? «Meid on õpetatud ju lasteaiast saadik peaga tööd tegema,» märgib Margus lõbusalt. «Aga kehaga ühenduse saamist tunnetustasandil ei õpeta meile mitte keegi,» lisab Kristiina. Miks? Inimene, kes on endaga väga heas kontaktis, ei muutu mitte ainult vägevaks ja õnnelikuks – ta muutub ka juhitamatuks. See on üks põhjustest, miks inimesi alla suruvad uskumused on niivõrd levinud.

Kehasse saab tulla peast välja tuleku kaudu. Kuid ega keha pole ka mingi «möku», kui lõdvestud ja lased tal olla, siis ta võtab ise üle ning mõtted lähevad oma teed. See on palju lihtsam juhtuma, kui kirjapildis tundub.

On veel paar lihtsat nippi, millest on väga palju kasu. Nii kehatunnetust kui lõdvestumist õpetab mistahes jooga. Teine tasuta ja igaühele kättesaadav abiline on loodus. Mine jalutama. «Me justkui kõnnime need mõtted enda seest välja,» teab Kristiina. Pinge alaneb ning ühendus endaga taastub. Ning kolmas ülimalt kasulik praktika on tants. «Meie energiapank ja seksuaalsus on justnimelt siin vaagnapiirkonnas,» selgitab Margus. «Mida rohkem me oma puusad liikuma saame, seda rohkem sealt hakkab energiat välja tulema, seksuaalenergiat sealjuures. Tantsi just nii nagu tuleb – see on ülikasulik sulle!» 

Retsept oleks siis selline: tahad kallimaga paremat seksi? Mine soojenduseks kallimaga loodusesse jalutama ja tantsi temaga metsas või mererannas. Alles siis maandu linade vahele.

Kuula ka: NAISTEJUTUD | Salakaval põhjus, mis rikub ära suurema osa suhteid

Praegu pole hea, aga paremat ka ei taha

Muutus, mis teeb õnnelikumaks sind ennast, su partneri ja paremaks teie suhte – kas see on ikka kartmist väärt? «Miks tihti kardetakse paarikursustele tulla, on hirm: äkki hakkab midagi muutuma,» räägib Kristiina. «Mida ma kuulen: naised tunnevad, et on kohustatud oma mehele seksi andma. Aga see on tegelikult ju kurb, kui naine ise seda ei naudi, vaid teeb seda sellepärast, et peab.» Aga mis siis suhtest saab, kui selgub, et tegelikult tahaksid sa hoopis midagi muud. Kas see läheb tasakaalust välja?

«Meie sündmuste ja kursuste eesmärk ei ole paare lahku ajada, vaid hoopis omavahel tugevamalt siduda,» purustab Margus ka laialt levinud hipiliku vabaarmastuse müüdi, mis tantrateemadel tihtipeale kannul käib. «Mida lähemalt sa oma kaaslast tunned, seda tugevamaks teie suhe tegelikult saab.»

Õnneks on absoluutselt iga naise elus ja samuti igas paarisuhtes kättesaadav ka palju parema kvaliteediga armatsemine kui see sunniviisiline «kaks korda kuus pigistan silmad kinni ja mõtlen kodumaa peale».

Kuula ära kogu saade! Kristiinal ja Margusel on põhjatu kullasoone jagu praktilisi soovitusi, kuidas oma orgasmid üles leida, ning ka armastusest laiemalt. Kuula, naudi ja kasuta praktikas.

Marguse ja Kristiina tegemistest ja sündmustest saad rohkem teada siit! Saa oma esmane tantrakogemus Eesti tantrafestivalilt 6.–9. juulini Laitse graniitvillas.

Sulle meeldis? Kõik «Naistejuttude» 295 osa leiad siit!

Ühine meiega Facebookis, Instagramis ja Spotifys ning iga laupäev kell 11 portaalis Postimees Naine.

Leia ka parim Eesti kodu-podcast «Oma tuba, oma luba». Värske episood räägib keldrites leiduvast hämarast kraamist ja sissemurdmisest.

Facebook
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles