Räägime hirmudest. Nii mõnigi on kuulnud suurustavat praalimist: «Mina küll mitte midagi ei karda!» Vaatame fassaadi taha. Enamasti kehtib siin maailmas tava, et mida rohkem inimene kardab, seda vihasemalt ta oma hirmu eitab. Kas julge on see, kes ei karda, või hoopis see, kes kardab, aga ikkagi teeb?
Miks meil üldse on hirmud? Mis nende taga on? Kuidas hirmudest üle saada? Ja kas on üldse vaja oma hirmudest üle saada?
Keegi meid ei sunni, võime vabalt ka hirmu piiri taha konutama jääda. Olgem ausad – suur osa inimesi valib hirmude eitamise ja vältimise, osa teadlikult, osa hirmust. Hirm võtab kergesti võimust, kui me ei julge talle ausalt vastu vaadata ja teda tunnistada. Ning väga tihti asuvad meie suurimad anded ja suurimad hirmud samas kanalis. Eneseületamine ja tegutsemine ka siis, kui tegelikult ei julge, tasub tavaliselt ära. Seda enam, et suuremat osa sellest, mida me kardame, ei juhtu mitte kunagi.
Silveri hirm: asju välja öelda
«Minu elu ülesanne oli tulla siia ellu oma hirme lahustama,» räägib saatekülaline Silver Laas. «Ma varem kogu aeg raiusin endale, et ma ei tunne hirme. Mees ei tunne hirme! Lapsena tehti lausa füüsiliselt selgeks, et mehed ei nuta ja mida kõike veel.» Kuid nüüd on tema silmad hirmude ja elu suhtes avanenud täiesti uuel moel. Ja ta teab, et hirme eitades me tegelikult laseme hirmul ennast kontrollida.
Silveri ellu tõi huvitava äratundmise õhtusöök selgeltnägija ja ravitseja Mai-Agate Väljataga juures, kus teadja daam ulatas igaühele sedeli ülesandega, mida tal oleks tarvis siin elus täita. «Ja sealt hakkas pihta minu teadlik hirmude lahustamise ajastu,» meenutab Silver. «See, mida ma sealt lehelt välja lugesin, oli nii täpne!» Nüüd, mõni aasta hiljem, näeb ta selgelt, et alles hirmudest võitu saamisega algas see elu, mida ta on ise soovinud ja mis täidab teda armastuse tundega. «See teekond on lihtsalt mega olnud ja kõik see, mida ma olen saavutanud!»