Siis tuleks veidi vahet pidada ja kasutada vere hüübimist soodustavat hepariiniga geeli ning, kui verevalum läinud, mittesteroidset põletikuvastast salvi, mis vähendab turset ja ravib steriilset lokaalset põletikku. Suurema lihasekahjustuse puhul aga ei piisa ainult lokaalsest ravist, vaid tuleb võtta ka tablette – mittesteroidseid antiflogistikume so põletikuvastaseid ravimeid (ibumetiin, Arcoxia, Voltareen).
Traumadele avatud spordialadest toob dr Põld esile pallimängud. «Kurb on nende puhul asjaolu, et inimesel pole palli mängides eriti aega oma vigastusega tegeleda – ta kukub maha, tunneb meeskonna ees vastutust ja katsub ühise eesmärgi nimel jätkata ning alles pärast trenni tegeleb oma traumaga, ehkki sageli on siis juba hilja! Mida kiiremini vigastatud kohale jahedat peale panna, seda kiiremini ilmnevad positiivsed tulemused.»
Organismile sobilikematest aladest nimetab spetsialist ujumist. «Lihased tunnevad ennast just vees kõige paremini, sest oleme ju enne sündi 9 kuud lootevees. Kõik, kes on teinud vesivõimlemist või -aeroobikat, teavad, kui palju annab vesi koormust ja kui palju kergemaks ta meid tänu rõhule teeb.
Kui vees voolujooneliselt liikuda, mõjub see hästi nii nahale kui ka lihastele – parandab verevarustust, laiendab lihaste veresooni ja mõjub pindmistele silelihastele massaažina. Kui peale ujumist minna veel sauna, kus laiendatakse veresooni, ja kasta end siis külma veega üle, on sel ka karastav efekt.
Ent kui pärast traumat palliplatsil sauna minna, tehakse endale karuteene – siis on veri kapillaaridest sattunud naha alla ja lihaste vahele hüübinud ning saun tekitaks kahjustatud piirkonnale vaid lisapingeid.»
Veel soovitab tohter teha trenni igal nädalal samal ajal, sest kuna keha armastab kindlaid rütme, on ta siis pingutuseks paremini valmis. «Kui trenn on kindla intervalliga, kindlatel päevadel ja kellaaegadel, õpib organism sellega väga hästi hakkama saama. Nagu toitumisegagi, kui süüa regulaarselt ja kindlatel aegadel. Kui elu on ööpäeva-, kuu- ja isegi aastarütmides paigas, on tal ka kergem stressi ja väsimusega toime tulla.»