Hoia oma elu kontrolli all
Üks läbipõlemisega kaasnevaid mõtteid on «miski on tegemata, aga ma ei tea mis». Taastuda on lihtsam, kui kannad endaga kaasas märkmikku, kuhu kõik vajaliku üles kirjutad ja hiljem maha tõmbad. Seades tegemist vajava prioriteetide järjekorda, on lihtne end tunnustada, kui midagi on tehtud. Abiks on ka kõikvõimalikud kalendrid ja meeldetuletused – nii pääsed vähemalt murest, et midagi tähtsat ununeb. Kui muretsemine ei lase õhtul magama jääda, pane end vaevad asjad kirja ja lepi endaga kokku, et tegeled nendega homme.
Tänapäeval õpetatakse meid olema töös efektiivsemad ja oma aega planeerima, kuid vähesed õpivad teadlikult puhkama. Paljud on teinud endale hobist töö, mistõttu on puhast puhkeaega väga raske leida. Siiski peaks elus olema ka mõni hobi peale töö – olgu selleks siis muusika, lugemine, looduses viibimine või teatris käimine. Selle jaoks tuleb aega planeerida juba eos.
Hobide alla võib kuuluda ka trenn. Füüsiline aktiivsus on üks hea stressi peletamise viis, kuid läbi põlenud inimesed peaksid järgima, et nad end liiga palju ei piitsutaks. Hea indikaator on see, kas trenn pakub veel rõõmu või on see ainult tüütu kohustus. Usalda oma lõbubaromeetrit!
Jällegi võib öelda, et ei midagi uut. Targad ekraanid kipuvad tekitama tunnet, et kogu aeg on vaja midagi teha. Igal hetkel võib tulla uus meil või muu teade mingist tööalasest probleemist. Võta endale iga päev paar tundi aega, mil kõik tehnikaseadmed on kinni. Õpi taas pikematele tekstidele keskenduma, näiteks raamatuid lugedes. Jaluta looduses või liiguta end muul moel aktiivselt ning ka sõpradega koos olles jälgi, et suhtleksid nendega päriselt, mitte ei piiluks poole silmaga telefoni. On ülioluline, et enne magamaminekut jääks tund aega, kui tegeletakse muud asjadega – nutiseadmed külvavad meie aju infoga üle ning seetõttu võtab uinumine kauem aega. Samuti sega helendav ekraan und soodustava melatoniini moodustumist.