«Sellised väljakutsed on tihtipeale suunatud just algajatele või neile, kes sellist trenni tavaliselt ei tee,» märgib spordiarst Mike Robertson portaalis Women’s Health. «See võib olla raske probleem. Kui sa ei ole viisa aastat rattaga sõitnud ja hakkad ühtäkki pea iga päev spinningus käima, võib see kiire koormuse muutus viia kergesti ületreenimiseni.» Teisisõnu tuleb keha enne harjutada kahe või kolme trenniga nädalas ning alles siis minna üle kuuele või seitsmele trennile nädalas, või sind tabavad kurnatus, nõrkus ja vigastused.
Ka kergemana näivad treeningud nagu jooga või pilates võivad muutuda kahjulikuks, kui neid hakata ühtäkki tegema iga päev. «Kui keha panna pidevalt samasse asendisse ja olukordadesse, hakkab see suure tõenäosusega valutama ja läheb kangeks, mis tõstab tõsiste vigastuste riski.»
Mida on neis väljakutsetes head?
«Perioodiliste väljakutsete suurim pluss on see, et need võivad muuta trenni harjumuseks,» selgitab Robertson. «Ja nagu me teame, on sellest mustrist palju raskem lahti saada, kui mingi tegevus on juba harjumuspäraseks muutunud.»
Peale selle, et lühiajaline väljakutse võib trenni meelitada neid, kes pole end ammu liigutanud, võib spordiklubis käimine ja aktiivsem elustiil muuta neid enesekindlamaks ja julgustada proovima ka midagi muud. Esimesed trennid on alati rasked, sest tihti põetakse mõttetute asjade pärast ja kardetakse, mida teised arvavad. Kui mõni trenn selja taga, on prioriteedid paremini paigas ja saab keskenduda ainult trennile.