Runners World kogus kokku kümme levinud põhjendust, miks mitte joosta ja pakub neile ka head vastused, mida igaüks võib oma jooksupõlguritest sõprade etteheidetele edaspidi vastuseks kosta.
«Ma olen liiga vormist väljas, et joosta.»
Kui sa suudad liikuda, suudad ka joosta. Alustada tuleb muidugi rahulikult ja kui vaja, siis väga aeglaselt. Tead, milleks sa ei ole liiga vormist väljas? Suremiseks. Paksult suremiseks.
«Jooksmine tekitab vigastusi.»
Jooksmine teeb just lihastele ja liigestele head. Muidugi võib ette tulla vigastusi, aga vigastusi võib ette tulla ka näiteks duši all käies. Või üle tee minnes. Isegi hingates. Võib-olla peaks ka hingamist vältima?
«See rikub mu põlved (liigesed/keha jne) ära.»
Inimese põlv on uskumatult imeline. See saab hakkama üllatavalt suure koormusega. Ja kui ei saa, siis ei ole tavaliselt selle põhjuseks jooksmine, vaid midagi muud, mida ülekoormus võimendab.
«Mul pole piisavalt aega.»
Trenniks leitakse aega, kellelgi pole seda liiga palju üle. Ka 15 minutit päevas on parem kui mitte midagi.
«Jooksmine pole mulle kunagi hästi sobinud.»
Kas sa oled üldse kunagi milleski paugu pealt ja ilma harjutamata osav olnud? Veab, kui oled. Üldiselt tuleb siiski tulemuste nimel vaeva näha ja pingutada. Jooksmine on selles suhtes väga sarnane kõige muuga elus - mida rohkem seda teha, seda paremini tuleb see ka välja.