Amanda Rebeca (10) ja Camilla Miranda (1) ema, laulja ja saatejuht Gerli Padar (35) on oma tihedasse nädalakavva lülitanud EMS-trenni, mis annab lihastele kõva mahvi kiirkorras, ent tõhusalt.
EMS-ehk elektro-müostimulatsiooni treeningu ajal juhitakse teatud võimsuse ja sagedusega elektriimpulsse spetsiaalse riietuse kaudu otse süvalihastesse. Nii võimendub harjutuse sooritamise ajal lihaspingutus. Igale harjutusele järgneb sama pikk lõdvestus.
Gerli ei salga, et oli algul skeptiline. Elektriimpulssidega seotud trenn, millest ta aasta tagasi esimest korda kuulis, tõi silme ette pildi telepoes pakutavatest liblika moodi imeseadeldistest, mis kõhtu võdistades seda väidetavalt treenivad. Nii kulus mitu kuud, enne kui Gerli tänavu kevadel, pool aastat pärast Camilla Miranda sündi, viimaks uudsesse trenni söandas minna.
Ent kimbatust tundis ta ikkagi. Ta nägi EMS-trennis kõrvalt, et harjutused on iseenesest lihtsad, enamasti oma keha raskusega, aga paljud näevad nende kallal hirmsasti vaeva. Pingutavad, hambad ristis, ja higistavad. Mis siis, et üks trenn kestab kõigest 20 minutit.
Neljandal-viiendal treeningukorral hakkas Gerli end kindlamini tundma ning suutis senisest rohkem keskenduda harjutuste õigele sooritamisele. «Algul oli mul keeruline aru saada ka sellest, et siin tehaksegi harjutusi aeglaselt,» tunnistab ta. «See nõuab keskendumist ja mõjub mõnusa teraapiana. Trenni ajal ei mõtle sa millelegi muule, oled ümbritsevast täiesti välja lülitunud.»
LAPS MAGAB, EMME TEEB TRENNI
Tiheda päevagraafikuga Gerlile on oluline seegi, et trenn võtaks vähe aega ning selle saaks sobitada kas või lõunapausi sisse. Näiteks käis ta suvel, laps vankris, tihti Tartus linna peal jalutamas. Kui laps jäi magama, tuli ta sageli klubi treeningsaali akna taha ja vaatas, kas kedagi on parajasti trennis. Kui ei olnud, küsis treenerilt, kas too teeks temaga trenni. Gerlile meeldib uue trenni juures ennekõike personaalsus: sul on oma treener, kes annab pidevalt nõu ja jälgib, et teeksid harjutusi nii, et need tõepoolest mõjuksid. «Mulle on hästi oluline, et teen harjutust õigetele lihastele. Kui rühmatrennis on kümme inimest ja sa oled tagumises reas, võid harjutust teha täiesti valesti või niisama tühja keksida,» võrdleb Gerli.