Päevatoimetaja:
Heidi Ruul

Trenn sellel kellaajal mõjub veresuhkrule kõige paremini

Copy
Foto: Shutterstock

Hommikuvõimlemine saab palju kiitust ja tähelepanu. «See on parim viis oma päeva alustada!» kuuleme sageli. Aga kui sul on raskusi hommikuse trennirutiini loomisega ja eelistaksid hoopis pärastlõunal trenni teha, siis on meil sulle häid uudiseid! Uuringud näitavad, et trenn hiljem päeval võib olla veresuhkrutaseme seisukohalt kasulikum.

Bostoni Brighami ja naistehaigla teadlaste analüüsist selgus, et neil, kes teevad trenni pärastlõunal, oli parim veresuhkru kontroll. Uuringu kaasautor PhD Jingyi Qian rõhutas: «Kuigi me teadsime, et füüsiline aktiivsus on kasulik, selgub, et ka tegevuse ajastus võib olla oluline.» Seega, kui hommikune trenn ei tundu ahvatlev, on pärastlõunane kindlasti suurepärane alternatiiv.

Kuidas toetada veresuhkru tervist juba täna

Treeni regulaarselt: oluline on liikuda – hommikul, pärastlõunal või õhtul. Tähtis on järjepidevus!

Tõuse püsti vahepeal: pidev istumine mõjutab negatiivselt nii veresuhkrut kui ka südame-veresoonkonna tervist. Liigu vähemalt viis minutit iga poole tunni järel.

Söö vähem suhkrut: keskendu tervislikele valkudele ja rasvadele, näiteks oomega-3-rasvhapetele, et vähendada magusaisu.

Söö kiudaineid: kiudained aitavad reguleerida veresuhkru taset, kuna need aeglustavad süsivesikute seedimist. Rikkalikult kiudaineid leidub taimsetes toitudes, nagu lehtköögiviljad, puuviljad, pähklid ja seemned.

Vähem stressi: krooniline stress mõjutab veresuhkrut ja suurendab magusaisu. Seega on oluline leida viise stressi vähendamiseks, vahendab MindBodyGreen.

Tagasi üles