Jõusaalis käimine on läbinud totaalse muutumise – riietutakse teistmoodi ja paljud jäädvustavad iga hetke. Seetõttu võib jõusaalis treenimine tunduda hirmutav – eriti kui tekib tunne, et kõik pilgud on meil. Personaaltreener ja Firmafitnessi asutaja Susie-Ann Palmre jagab oma kogemust sotsiaalse ärevusega ning annab läbi professionaalse pilgu praktilist nõu.
Sotsiaalne ärevus jõusaalis on levinud probleem, mida kogevad nii algajad kui ka kogenud treenijad. «Sellest on hakatud küll rohkem rääkima, aga mitte piisavalt, et paljusid peletab just oht jääda kogemata pildile või mõnda story'sse.»
Ka kaastreenijate hinnanguline käitumine mõjub, kuigi tõenäoliselt kritiseerivad nad hoopis iseennast ehk tegelevad enese võrdlemisega. Ometi võib see tekitada üksjagu ebamugavust,» teab Susie-Ann, kes on Firmafitnessi asutajana tervisliku eluviisi teemadel suhelnud paljude inimestega ka väljaspool jõusaali. «Jah, olen ka seda meelt, et hea vormi ja oma tugevuste esiletoomine võib mõjuda jõusaalis omajagu inspireerivalt, kuid samal ajal võib liigne enese näitamine kahandada ka alles alustavate treenijate enesekindlust», on selgunud Susie-Anni klientide tagasisidest.
Sotsiaalne ärevus saadab ka kõige enesekindlamaid
Susie-Anni sõnul on sotsiaalne ärevus miski, millega paljud tema kliendid on kokku puutunud. «Tihtilugu imetleme säravaid artiste ning meedias esinevaid edukaid ettevõtjaid. Alles aastaid hiljem selgub elulugudest, kuidas neil oli meeletu lavahirm ning kuidas sellega siis toime tuldi.»
Susie-Ann, kes alustas jõusaalitreeningutega juba gümnaasiumis, selgitab, et see võrdlus kehtib ka jõusaalis, kus suurepärast vormi rõhutava riietuse all võib peituda tegelikult ärev ja heakskiitu ootav isiksus.
«Enamik ju teab, mis tunne on ärevus. See närvilisus enne eksamit või kui kiikame üle kaljuääre. Et ärevuse teemat sügavamalt avada, peame muutma oma arusaama sellest. Ärevus ei ole halb ega ebanormaalne, vaid nähtus, mis hoiab meid elus,» ütleb Susie-Ann.