UURING KINNITAB Rinna suurus mõjutab seda, kui palju sa higistad

Naine
Copy
Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. Foto: Shutterstock

Siiamaani on levinud arvamus, et mida suurem on rind, seda rohkem ka higi, kuid hiljutine uuring tõestab vastupidist.

Southamptoni ülikooli teadlased on avastanud üllatava seose rinna suuruse ja treeningu ajal tekkiva higikoguse vahel. Nende eesmärgiks oli uurida, kuidas rinna suurus mõjutab higistamist, vahendab Daily Mail.  

Uuringus vaadeldi 22 erineva rinna suurusega naist vanuses 18–55. Nad pandi jooksma sooja kliimakambrisse, et mõõta, kui palju nad rinna pealt higi eritavad. 45-minutilise jooksu ajal mõõdeti veel, kui palju keha soojust toodab ja kui suur on higinäärmete kogus. Tulemustest selgus, et suuremate rindadega naistel on vähem higinäärmeid võrreldes naistega, kellel on väiksem rinnapartii.

3D-skaneerimise abil arvutati välja rindade pindala, millest selgus, et kui väiksemate rindadega naistel oli kuni 71 higinääret ruutsentimeetri kohta, siis suuremate rindade puhul oli samal pindalal vaid kümme nääret. See omakorda tähendab, et trenni tehes koguneb suurema rinna peale märgatavalt vähem higi kui väiksemale rinnale. 

Kuigi suurema rinnaga naised higistasid rinnapiirkonnast vähem, siis ei leitud erilist erinevust kaenlaaluste, rindade või üleüldise kehatemperatuuri vahel. Teadlaste sõnul on selline uurimus kasulik spordirinnahoidjate kujundamisel, et tagada parem toestus, vähendada hõõrdumist, märgust ja kleepuvust.

Tagasi üles