Nende roogadega õhtune maiustamine raskendab uinumist

Copy
Ei tule jälle und?
Ei tule jälle und? Foto: Shutterstock

Kui und ei tule, pole vaja õhtuti mõttes lambaid lugeda. Tõhusam võib olla päeva jooksul oma toidulauda jälgida, et und peletavad ampsud menüüst välja jätta. 

Esmalt tuleb meeles pidada, et enne magamaminekut kõhu pilgeni täis söömine on karuteene kosutavale unele. Soovitatav on süüa vähemalt kaks kuni kolm tundi enne magamaminekut. Hiljem on uinumine seedimise aktiivsuse ja seedetrakti reguleerimise tõttu raskem.

Raske valgurikas toit võib une röövida

Unetust võivad peamiselt põhjustada stimulante, sealhulgas kofeiini sisaldavad toidud. Sinna hulka kuuluvad kohv, tee ja šokolaad. Kofeiin tekitab tänu oma mõjule erksa ja energilise tunde, mistõttu on raske uinuda.

Rasvased toidud ja rammusad õhtusöögid (rasvane liha, kiirtoit, rasvaste kastmetega road, praetud toidud) koormavad samuti pikaks ajaks seedetrakti. Lisaks võivad need põhjustada ebamugavustunnet kõhus, iiveldust ja raskustunnet kõhus, mis kosutavale unele kaasa ei aita.

Lisaks segavad und suurtes kogustes valgurikast toitu, mis stimuleerib seedimist. See põhjustab raskustunnet maos ja häirib und.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles