Domineeriv mees – on see saatan või unistuste prints? Naiste ootused ja vaated selles küsimuses on intrigeerivalt erinevad. Aga uurime asja mehelt, kes teab, mismoodi domineerimine päriselt käib. «Domineerimine pole üldse nii kerge,» ütleb tugeva karakteriga mehelik mees ja tunnustatud fotograaf Egert Kamenik. Tema elukogemus kinnitab, et nii mõnigi naine salaja tahabki, et mees domineeriks.
Domineerimine pannakse vahel ühte patta vägivalla või ebaterve võimutsemisega. Kui partnerite soovid ei kattu ja üks pool üritab vahendeid valimata suhtes võimu haarata, võibki asi libedale teele minna. Kuid on ka palju justkui üldsuses õigeks kuulutatud võrdõiguslikke vaateid, mis mõnede partnerite silmis sugugi õiged ei tundu.
Teisalt heidame me meestele naistena sageli ette mehelikkuse puudumist, võimetust otsustada, tahtejõuetust. Kus siis võiks paikneda eluterve tasakaal? Ühele paarile siinsamas, teisele mitu «emotsionaalset kilomeetrit» kaugemal.
Naine tahabki, et mees domineeriks
«Vahel naine tahabki, et talle jääks fantaasiasse see, et keegi tuli ja võttis mind nagu mees,» teatab Egert Kamenik enesekindlal toonil. Ta kinnitab, et olla suhtes domineeriv partner ei ole tema jaoks mingi eraldi eesmärk, vaid loomulik olek. «Käitun lihtsalt nii, et oleksin lugupidav iseenda ja teiste vastu. Ja kui see mehelikkuse ja enesekindlusena välja paistab, siis ma peaksin sellega vist rahul olema.»
Hoolimata jõulisest loomusest on Egert tulihingeliselt veendunud, et naine ja mees on ning saavadki olla vaid võrdsed partnerid. «Mul ei ole selles asjus mitte mingisuguseid teisipidi arvamusi,» rõhutab ta. «Inimene inimesega on tegelikult alati võrdne, olgu nad mis iganes erineval majanduslikul, sotsiaalsel või mõnel teisel taustal. Neid ebavõrdsusi loovad inimesed iseenda sees.»