R, 9.12.2022

Viis asjalikku nõuannet kõhupekist vabanemiseks

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee toimetaja
Viis asjalikku nõuannet kõhupekist vabanemiseks
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Pilt on illustratiivne
Pilt on illustratiivne Foto: Shutterstock

Briti arst ja toitumisspetsialist Sarah Kite nimetas viis lihtsat ja tõhusat viisi kõhurasvast vabanemiseks. Esimene ja kõige olulisem samm saleduse suunas on teadlik toitumine. 

Kite sõnul on esimene samm saleduse suunas teadlik söömine. Teadlikkuse all mõtleb arst võimet keskenduda toidu söömise protsessile: närida aeglaselt, tunda erinevaid maitseid ja mitte vaadata söömise kõrvale televiisorit ega veeta aega sotsiaalmeedias.  

Neile, kes kardavad kaalulangetuseks mõeldud toitumise juures tühja kõhtu või lausa näljatunnet, soovitab arst valida õigemaid toite, mida saab süüa normaalsetes kogustes. Kite juhtis tähelepanu ka suupistete tähtsusele ja soovitas vahepaladeks pähkleid. «Pähklid on ideaalne snäkk, neis on tõesti palju tervislikke rasvu, kiudaineid ja valke - kõik, mis aitab stabiliseerida veresuhkru taset. Nii et kui tekib ise vahepala järele, siis näksige mõned pähklid,» selgitas ta.  

Kõhurasvast vabanemiseks soovitab spetsialist piirata alkoholi kasutamist, kuna see mitte ainult ei mõjuta negatiivselt inimese füüsilist ja emotsionaalset seisundit, vaid sisaldab ka palju kaloreid. Kite usub, et lühiajalised ranged dieedid on tervisele ohtlikud ja nende asemel on parem valida eluviisiks jätkusuutlik tervislik toitumine.

Kuna sport on kaalulangusprotsessi lahutamatu osa, soovitab arst järk-järgult suurendada füüsilist aktiivsust. Liikumisest rõõmu saamiseks soovitab Kite teha asju, mis pakuvad rõõmu, näiteks aiandus, tantsimine ja jalutamine.

Märksõnad
Tagasi üles