N, 7.07.2022

4 põhjust, miks magada küüslauguküüs padja all

Naine
4 põhjust, miks magada küüslauguküüs padja all
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Kuid magad, küüslauguküüs padja all, on uni magusam.
Kuid magad, küüslauguküüs padja all, on uni magusam. Foto: Shutterstock

Kas teadsid, et on hea mõte magada, küüslauguküüs padja all? Ja mitte seetõttu, et vampiire ja libahunte peletada – kuigi sellisel juhul oleks abi ka hõberistist voodi kohal, pühast veest ukse juures ja puust vaiast enda kõrval.

Kui hoiad küüslauku padja all, juhtuvad järgmised asjad:

Sääsed ja muud putukad lasevad jalga

Küüslauk on looduslik putukatõrjevahend. (Küüslauguvett on lihtne valmistada ja pritsida näiteks ka köögiviljadele.) Putukatele ei meeldi küüslaugulõhn, nii et nad hoiavad targu eemale.

Magad paremini

Seda abinõu on kasutatud juba ammustest aegadest. Küüslaugu tervislikud omadused hoiavad organismi infektsioonivaba, reguleerides seeläbi ka unetsüklit. Küüslauk lõdvestab ka lihaseid, sest toodab kemikaali GABA, mis annab kehale signaali, et on aeg rahuneda.

Oled tervem

Värske, toores küüslauk on tõhus bakterite ja viiruste tapja. Küüslauk on antibakteriaalne, mis tähendab, et pärsib nakkusetekitajate kasvu ja kaitseb organismi nende eest.

Hingad kergemalt

Küüslauk annab kehva hingeõhu ja võib isegi kehalõhna muuta. Kuid küüslauguküüne padja alla panemine puhastab ummistunud ninakäike, nii et hingad paremini ja norskad vähem, kirjutab Buzznoble.

Märksõnad
Tagasi üles