Mis muudab mehe naistemagnetiks? Jumestus, mida kantakse kavalalt just sinna... (6)

Tänapäeva mees: ilus nagu unelm. Ja jumestatud - see annab võimu juurde. Modell Matt Law Foto: Kyle Springate
Kristina Herodes
, ajakirjanik
Copy
  • Tippjumestaja: meeste meik annab naturaalse ilu, mõjud rikkama ja edukamana.
  • Esimene toode, mida proovida - päikesepuuder!
  • Mehed on ka ajaloos ilu tähtsustanud - lahingusse ei läinud keegi juukseõlita ja sätitud soenguta.

Paul Holmberg on huvitav mees. Tallinna balletikoolist lendas eesti noormees maailma vallutama, pani end meigikunstnikuna maksma Londonis, Tokyos ja New Yorgis. Tal oleks küllaga tööd maailma moenädalatel ning staare jumestades, aga ootamatult lõikas sisse koduigatsus.

Paul otsustas, et sidet Eestiga tuleb tugevdada, teisiti end hästi tunda ei saa. Pärast viit aastat võõrsil tegutseb ta Tallinnas ning lendab siit tööle ka moepealinnadesse.

Ameti poolest on ta jumestuskunstnik ja meeste groomija, ehk see iluabimees, kes meestelgi palged siledaks, silmad säravaks ja välimuse lihvituks võlub. Eesti keeles meeste ilusamaks muutmise kohta veel oma sõna pole. Kuid see ei näita, nagu mehed end ei meigiks ja üha enam aega peegli ees veedaks – vastupidi!

Loe ka seda: ILUNIPP, MIDA VARJATAKSE | Hoia kokku 6264 eurot ja näe välja parem kui miljon dollarit

Mis annab mehele eelise?

Nii mõnigi nutikas mees on ära tabanud, et õige pisut strateegiliselt kasutatud jumesust muudab välimuse silmatorkavalt kenamaks. Samas - mitte keegi ei saa aru, et oled meigi abi kasutanud. Küll aga märkavad teised mehed, et näed neist parem välja. Ja päris kindlasti panevad etemat välimust tähele naised! Võib liialdamata kinnitada - naisi võlub mees, kes mõjub värske, puhanu ja tervisest pakatavana kindlasti palju rohkem kui tumedate silmaalustega, tuhmi jume ja hõredate kulmudega härra. Ehkki vahe võib olla vaid jumestuses!

Siiani leidub mehi, kes kätt peitekreemi järele sirutada ei julge. Mine tea, äkki keegi saab aru, et oled oma välimuse «väikese pettusega» paremaks vuntsinud. Aga hei, naised teevad seda kogu aeg! Kui räägime võrdõiguslikkusest, siis on ka tugevamal sool õigus väliseid trumpe kasutada. Seda enam, et profimeikar julgustab: «Grooming on maailmas üliväga levinud. Ja meiki pole näha!»

Kuhu tasub meestel jumestust kanda?

Silmade ümbrus - pane silma alla pisut peitekreemi ja oled otsekohe puhanum, noorem, kenam. Paistad edukam! Sõnum kaaslastele - siin on mees, kes saab eluga hakkama, ta pole kurnatud ega närtsinud. Tulemus jääb täiesti nähtamatu, mitte ükski teine mees ei saa aru, et oled jumeustust kasutanud. Ainus, mida nad märkavad: «Peeter kurivaim näeb palju parem välja kui mina!» Ja täiesti kindlasti märkavad naised, et näed teistest meestest kenam välja.

Päikesepuuder - kanna seda kergelt põsesarnadele, näo külgedele ja sinna kugu päikesekiired loomulikult langevad. Ära võta liiga tumedat tooni ega säravat puudrit, siis on eksida pea võimatu! Mulje: «Ohhoo, Mihkel on vist äsja puhkuselt tulnud!»

Kulme võib samuti üsna julgelt rõhutada naturaalse karvaga lähedase, õige pisut tumedama tooniga. Kulm raamib nägu ning võimendab isikupära. Tugevam ja konkreetsem kulm jätab meheliku ja atraktiivse mulje. Vaata, näojooned ärkavad otsekui ellu! Kuidas näevad seda teised: «Toomasel on ikka nägu nagu filmitähel, oleks mul ka nii ilmekad kulmud!»

Küll aga tasub end veidi vaos hoida soovides kulme liiga ideaalseks piirata, see mõjub juba veidi edvistavalt. Parim on paar kraadi tumedamaks toonitud ja kammitud loomulik kulm.

Paul Holmberg ei karda tunnistada, et on ka ise iga päev jumestatud.
Paul Holmberg ei karda tunnistada, et on ka ise iga päev jumestatud. Foto: Jorge Reyes, New York
«Maailmas on väga palju edevaid mehi, kes ennast tegelikult iga päev groomivad!» Paul Holmberg

Pikalt Londonis elanud ja töötanud tippjumestaja Paul Holmberg räägib ausalt ja otse ära mismoodi on lood meeste ja meigi kasutamisega tänases maailmas.

Kui julgelt mehed Eestis oma välimust paremaks putitavad?

Olen näinud üht ja teist. Seda saan küll öelda, et teadlikkus, tähelepanu, stiilitunne on viimaste aastatega palju paremaks läinud. Mehed teavad nippe, kuidas oma habeme eest hoolitseda. Eneseteadlikkus on kasvanud. Väga paljud kasutavad nahahooldustooteid ja jumestust. Maailmatrend on selgelt jõudnud ka Eestisse – eesti mees groomib ennast palju enam kui kümme aastat tagasi.

Kuidas on olukord meestega maailmas, suurlinnades kus oled töötanud?

Maailmas on väga palju edevaid mehi, kes ennast tegelikult iga päev groomivad. Londonis elades sain aru, et see on üks osa edukast välimusest – sul on hea ülikond, hästi valitud parfüüm, habemehooldus, juuksehooldus. Ja ka hoolitsetud nägu. Londonis on väga tavaline, et mehed kasutavad silmade all peitekreeme, ühtlustavad jumet. Kunagi oli see erand, nüüd standard – grooming on maailmas üliväga levinud.

Esimest korda Eesti muusikaauhindade ajaloos säras punasel vaibal ka autentne drag queen – sundimatult kannab habet, punahuult ja kõrget kontsa tippmeikar Paul Holmberg.
Esimest korda Eesti muusikaauhindade ajaloos säras punasel vaibal ka autentne drag queen – sundimatult kannab habet, punahuult ja kõrget kontsa tippmeikar Paul Holmberg. Foto: Konstantin Sednev/Postimees Grupp

Miks mehed peaks meikima?

Esialgu võiks silmas pidada, et grooming ei tähenda ainult jumestamist. See on üleüldine mõiste, mis hõlmab hoolitsetud välimust. Ka habemeajamist, juukselõikuist, hügieeni. Siia alla käib ka barbershop’is käimine.

Jumestus on kui eneseväljendus ja enesetunde tõstmine.

Jumestus kogu selles teadlikult kujundatud tervikus on kui eneseväljendus ja enesetunde tõstmine. Ja mehed kasutavad seda kordades rohkem, kui sellest räägivad! Mine suvalisele seltskonnaüritusele – kohe torkab silma, et mehed pole enam ammu suvalised, kõigil on sätitud soengud, kujundatud habemed, barbershop’id teevad võidukäiku.

Paul Holmberg lava taga tööhoos.
Paul Holmberg lava taga tööhoos. Foto: Dario Pellegrino

Kas habe on jätkuvalt moes?

Habemekandjana arvan, et see on enesetunde küsimus – kuidas see su stiiliga sobib. Trend soosib habemete kandmist jätkuvalt, väga tugevalt. Habemega mehed on atraktiivsed ja ikoonidena esil. Terve tööstusharu tegeleb sellega, et pakub tooteid habemega meestele, seal on vaid kasvu näha. Ja miks peaks trend habemele selja pöörama, kui ajalooliselt on see olnud ju mehelik staatusesümbol?

Mida habe väljendab?

Läbi ajaloo on habe alati rõhutanud mehe võimu. Staatus, liidripositsioon ja mehelikkus – kuulumine küpsete, ise otsustusõigust omavate meeste ridadesse. Mees, kellel oli habe, arvati olevat eluküps, võimeline naisterahvale meeldima ja elu jätkama.

Kui palju hoolt habe vajab?

Igapäevane kerge habeme õlitamine on väga oluline. See võtab vähemaks ebameeldivustunnet. Hooldamine pardli abil – sellele kulub nädalas umbes tunnikene. Eri habemetooteid on tohutult, kui sul on disainhabe, erineva kuju või joonega, siis habemevahad aitavad soovitud look’i luua. See on stilistika küsimus.

Mees on loomult edevam kui naine, ajaloost leiab selle kohta tuhandeid kinnitusi.
Mees on loomult edevam kui naine, ajaloost leiab selle kohta tuhandeid kinnitusi. Foto: Paul Holmberg Portfoolio

Millist kosmeetikat võiksid mehed kasutada?

Kõige lihtsam: kasuta näoõli ja silmakreemi, niisutajat ja päikesekaitset. Kui lisada meigitooteid, siis nähtavalt parema välimuse annavad silmaümbruse peitetooted, modelleerimisvahendid. Mina soovitan kasutada matti päikesepuudrit, mis aitab näojooni rõhutada. Meeste grooming peakski andma võimalikult naturaalse ilu. See pole ilustamise meik, pigem lihvimise tehnika. Oma nahk kindlasti kumab läbi. Kõige atraktiivsem on naturaalne tulemus, ei teki efekti, et mees on tugeva meigikihi all.

Loe ka seda: ENAMIK SEDA EI TEA | Me raiskame kõige tähtsamat ja kallimat meigitoodet hullupööra!

Aga kui mõni mees tahab midagi julgemat?

Ma arvan, et selliseid mehi on ehk kümnest üks. Siis on absoluutselt vaba valik, mida ja kuidas kasutada! Võib tuua läikega põsesarnad esile, lisada põsepuna, toonitada huuli, rõhutada silmi. Ma arvan, et efektimeik, mida Instagramis tihti näeb, on tavaelus rohkem sotsiaalmeedia pärusmaa. Ma pole kohanud just palju mehi, kes sellist look’i tänaval kannaksid. Võib-olla vähemuste kogukond. Metroseksuaalne look on sisetunde küsimus, kes kuidas ennast mugavalt tunneb.

Mehed pole enam karvased ja kasimata, vaid kaunid ja jumestatud.
Mehed pole enam karvased ja kasimata, vaid kaunid ja jumestatud. Foto: Paul Holmberg Portfoolio

Tänaseni on palju mehi, kellele oma välimusega tegelemine on tabu. Soovituse peale end veidi jumestada langevad nad minestusse. Mida neile soovitad?

See, kui palju grooming’ule rõhku panna, sõltubki iga konkreetse mehe mugavustsoonist. Hoolitsetud välimus toob mehele plusspunkte, aga selle mõistmiseks on vaja seda ise kogeda. Kui keegi arvab, et meigitooted on talle liig, siis proovigu näokreemi – juba sellest piisab, et silmanähtavalt parem välja näha. Kui sa juba kreemi kasutad, tekib parem nahatekstuur. Kuid isiklikule hügieenile peaks küll iga mees tähelepanu pöörama.

See, et mehed peavad olema hoolitsemata, on ajaloos väga uus nähtus. Alati on olnud vastupidi! Juba Vana-Egiptuses kasutati vasest nuge habeme ajamiseks, näoõlisid, jumestustooteid. Vanas Roomas peeti väga palju sõdu, kuid kõik mehed panid tohutult rõhku välimusele. Lahingusse ei läinud keegi juukseõlita ja sätitud soenguta.

Lahingusse ei läinud keegi juukseõlita ja sätitud soenguta.

Absolutismiaja parukad ja puudrid on aga legendaarsed – kõik see näitas staatust, kõrgklassi kuulumist, selge võimu atribuut!

Mehed ei tee iialgi asju, millest kasu pole. Millist kasu toob grooming?

Asi on lihtne – esinduslik välimus viib elus kaugemale. Väga palju on praegu maailmas mehi, kes on karjääriredelil kõrgematel positsioonidel, ning on valmis grooming’ule rohkem tähelepanu pöörama. Eesmärk on sama, mis ajalooliselt: hoolitsetus on positsiooni märk.

Ja mida kõrgemale inimene tõuseb, seda enam tunneb ta vastutust ja vajadust enda eest hoolitseda. Silmanähtavalt hoolitsetud välimus on ühelt poolt enesekindluse märk. Teiselt poolt kasvatab seda. Kui enesekindlus kõigub, siis hakka enda eest hoolitsema ja tunned end kohe tugevamana.

Loe ka seda: ERAKORDNE SÜNDMUS | Hispaania talent avaldas Eestile armastust

Paul Holmberg
Paul Holmberg Foto: Paul Holmberg Portfoolio

Fotod: Paul Holmberg portfooliost, Jorge Reyes, Kyle Springate, Dario Pellegrino, Rauno Volmar 

Lugu ilmus Postimees Nädalas 2020. Kuna teema aktuaalsus on vahepeal veelgi kasvanud, avaldame selle taas.

Tagasi üles