ENAMIK SEDA EI TEA Me raiskame kõige tähtsamat ja kallimat meigitoodet hullupööra!

Me raiskame kõige tähtsamat ja kallimat meigitoodet hullupööra! Foto: Shutterstock
Kristina Herodes
, ajakirjanik
Copy

Mis on kõige tähtsam asi õnnestunud jumestuse juures? Loomulikult kaunis, kumav näopõhi, mis loob värske ja veatu naha mulje. Võtmetoode on siin puuderkreem, millest parimate taga on tõeline teadustöö. Need teevad nahaga koostööd, püsivad pikalt ja näevad täiesti loomulikud välja. Kuid nagu head asjad ikka – parimad puuderkreemid on üüratult kallid! Kuidas neid kasutada nii, et seda ilu pikemaks ajaks jätkuks?

Hakatuseks olgu öeldud, et head asja poolmuidu ei saa. Vähemalt kehtib see kindlasti puuderkreemide kohta. Turul leidub küllaga soodsaid tooteid, aga enamikul neist on omad hädad. Mõne koostis on sedavõrd täis lisaaineid, et loetellu süvenedes ei tahaks kogu seda keemialaborit küll oma nahapooridesse imenduma! Teine kuivatab nahka, kolmas ei jaotu ühtlaselt, neljas ei püsi jne.

Loe ka seda: ILUNIPP, MIDA VARJATAKSE | Hoia kokku 6264 eurot ja näe välja parem kui miljon dollarit

Kvaliteetne jumestuskreem suudab palju: see ei kuivata nahka, ei ummista poore, ei hakka läikima ega ole nahal tuntav. Sealjuures laotub see siidise loorina nahale ja püsib algses värskuses kogu päeva. Kuid selle luksuse eest küsitakse ka korralikku hinda. 

Piret Järvis ja jumestaja Reet Härmat fotosessioonil.
Piret Järvis ja jumestaja Reet Härmat fotosessioonil. Foto: Maiken Staak

Kuidas jumestades kokku hoida?

Parim nipp: osta kvaliteetne jumestuskreem, kuid kasuta seda säästlikult. Kuidas seda teha? «Kanna kreem näole omaenda puhaste sõrmedega,» soovitab tippjumestaja ja iluhoolik Reet Härmat. Kuidas see kreemi kokku hoida aitab? «Sõrmed on soojad, see aitab jumestuskreemi kergemini nahale paitada. Soojus on see maagiline abimees.»

Lisaks on fakt, et mistahes abivahendit kasutad – osa puuderkreemi jääb alati kas pintsli või meigisvammi sisse. See suurendab toote kulu ligi poole võrra. Peale igat jumestamist tuleb meigivahendeid korralikult puhastada, et mitte luua soodsat kasvukeskkonda bakteritele, nii voolab osa kallist puuderkreemi igal korral kraanikausist alla.

«Sõrmedega saab luua eriti sulgkerge meigipõhja,» julgustab Härmat. «Samuti jääb jumestatud palgele nii naha enda tekstuur. Svammi või pintsliga võib viimistlusele jääda ka viimase tekstuur. See on kaunis ja perfekte, kuid mitte sama loomulik.»

Alusta kreemist

Jumestamist alusta niisutamisest.
Jumestamist alusta niisutamisest. Foto: Shutterstock

Profimeikarid teevad veel ühe asja teisiti kui kodused iluloojad: nad alustavad alati naha niisutamisest. Esmalt päevakreem, silmakreem, soovi korral selle alla veel seerum või efektitoode. Nahk on palju noorem, värskem ja rahulolevam. Kui nahk on meigi all toidetud, ei imendu puuderkeem pooridesse – taas väiksem kulu ja parem püsivus. Lase kreemil hetk imenduda, enne kui jumestuse kallale asud.

Soovid, et meigikreemi jätkuks kaks korda kauemaks? Kanna see näole sõrmeotstega.
Soovid, et meigikreemi jätkuks kaks korda kauemaks? Kanna see näole sõrmeotstega. Foto: Shutterstock

Jumesta sõrmedega

Kanna väike kogus jumestuskreemi käeseljale või viis piisakest otse näole: laubale, mõlemale põsele, ninale ja lõuale. Silita soojade sõrmede ja küllalt kiirete liigutustega ühtlaselt üle kogu näo, kasutades keskelt väljapoole ja altpoolt ülespoole suunduvaid liigutusi. Kavalus: pane parem toodet veidi vähem kui liialt palju. Alati saab vajadusel lisada, kuid kord juba näole kantud ülearust jumestuskreemi purki tagasi panna ei saa. Peagi kujuneb vilumus ja tead täpselt, kui suured piisakesed sinu näo ja soovitud katvuse astme jaoks vajalikud on.

Pintslite kasutamiseks on oma koht ja põhjus.
Pintslite kasutamiseks on oma koht ja põhjus. Foto: Shutterstock

Miks profimeikarid siiski pintsleid ja svamme kasutavad?

Põhjus on lihtne: hügieenilisus ja viisakas distants. Kodus on väga kohane oma sõrmed oma näole panna, võõra inimese puhul see sama mugav ja loomulik ei pruugi olla. Lisaks võib meikaril olla vaja kiiresti teha mitu jumestust ning tal on vaja puhtaid käsi. Oma kodus on väga lihtne sõrmeotsad pärast meigikreemi peale kandmist lihtsalt sooja veega ära pesta. Pintsliga saab näole maalida mistahes kunstiteose, kus nägu modelleeritakse, varjutatakse, helendatakse ja hajutatakse mitmeid toone. Selline näopõhi mõjub maagiliselt näiteks suurel laval, eredate prožektorite all. Tavaelus nii põhjalikku meiki sageli vaja polegi.

Lihtsad meigisvammid teevad samuti enam-vähem oma töö ära.
Lihtsad meigisvammid teevad samuti enam-vähem oma töö ära. Foto: Shutterstock

Uue ajastu svammid

Meigivahendite maailmas toimub pidev leiutamine, et pakkuda kaunitaridele suuremat mugavust ja veelgi paremat tulemust. Näiteks meigisvamm oli kunagi lihtne hajutamistoode, kuid tänaseks on see erilise kujuga ja sootuks peenema tekstuuriga. 

Abimees on loodud nii, et saad igale poole täiuslikult ligi, nii silmakoobastesse kui kõrvanurkadesse. Alles äsja laineid löönud kontuurmeiki ilma sellise svammita päris professionaalsel tasemel teha ei saagi.

Ehk kui ees on paksem ja põhjalikum katmine, võid südamerahus kasutada ka svamme ja pintsleid, aga ka juba see muutus, kui kerge argipäevameigi sõrmedega teed, hoiab kokku päris korraliku hulga raha.

Osavamad moodsa aja meigisvammid annavad mõned eelised.
Osavamad moodsa aja meigisvammid annavad mõned eelised. Foto: Shutterstock

Meigitrend soosib värskust

Millist näopõhja soovitakse, paneb paika ka trend. See muutub lainetena – kord on hinnas näo põhjalik muutmine, varjutamine, kontuurimine ja põhjalikum krohvimine. Sellise meigi vaheetapis näeb nägu välja lapiline kui kaelkirjakul, kuid etapphaaval hajutatakse see kõik sujuvaks. Tulemegi just kontuurimise trendist ja jõudsalt tõstab peab loomulikkuse trend. Kontuurmeiki näeb vaid laval, kust see ka tavaellu tuli ja sotsiaalmeedia tähtede toel tuntuks sai. Praegu mõjub üleliigne meik argipäeval juba vanamoodsalt.

Moodne meik on sulgkerge ja värske nagu varakevadine kaste. Ultramatti viimistlust näeb märksa vähem, puuder on nii õrn, et seda pole nähagi. Isegi matti põhja kandes lisatakse sinna veidi helendusi põsesarnadele, laubale ja lõuale, aga ka ninaseljale – proovige, see teeb uskumatult värskeks ja nooreks! Varjutuse asemel võib piisata vaid põsepunast.

Puuderkreem tuleb loomulikult valida, arvestades oma nahatüüpi ja -tooni, kuid moemaailmas on supermatid paled välja vahetanud nooruslikult värske kuma. Ja samuti tasub siin investeerida kvaliteeti – nii näed oluliselt parem välja.

Jumestus on sel kevadel sulgkerge ja kastevärske. Paks krohv ja kontuurimine on oma aja ära elanud!
Jumestus on sel kevadel sulgkerge ja kastevärske. Paks krohv ja kontuurimine on oma aja ära elanud! Foto: Shutterstock
Jumestusjutud
Jumestusjutud Foto: apollo.ee

Rohkem praktilisi jumestustarkusi leiad Reet Härmati, Kristina Herodese ja Maiken Staaki populaarsest iluraamatust «Jumestusjutud».

Kõvade kaante vahelt leiad samm-sammulise jumestusõpetuse igaks elujuhtumiks ning 22 tuntud, särava ja ainulaadse naise lood.

Raamatus avaldavad oma ilusaladused Elina Pähklimägi, Krista Lensin, Liis Lemsalu, Merle Palmiste, Anne Veski ja paljud teised huvitavad isiksused. «Jumestusjutud» pakub asjalikku ilunõu ja lõbusat lugemist igale naisele, kes oma välimusest hoolib. Fookuses on tuua esile iga naise ainulaadne ilu ning ajatu, kerge ja naturaalne jumestus.

Tagasi üles