Teine näide. Kui vahetad riisi kavas porgandi vastu, siis 60 grammi keedetud grammi riisi võrdub 600 (!) grammi porgandiga.
3. Tarbi ohtralt lubatud vabavara
Fitlap lubab teatud toiduaineid süüa isegi siis, kui välja valitud retseptis neid pole. Kutsume neid vabavara köögiviljadeks. Söö neid nii palju, kui soovid.
Vabavara alla lähevad: kurk, tomat, baklažaan, karulauk, kapsas, hiina kapsas, nuikapsas, paprika, kõrvits, suvikõrvits, seened, mungoa idud, jääsalat, lehtsalat, lehtpeet, lillkapsas, rabarber, varsseller, lehtseller, spinat, redis, rooma salat, porrulauk, hapuoblikas, sidrun, mugulsibul, küüslauk, roheline sibul.
Need köögiviljad täidavad hästi kõhtu ilma päevast kalorinormi lõhki ajamata.
Toon ühe näite ka. Oletame, et sinu lõunasöögiks on riis hakkliha ja paprikaga. Kuna paprika kuulub vabavara alla (meie toitumiskavas märgistatud rohelise lehekesega), siis sa võid seda süüa nii palju, kui süda soovib. Teiseks võid sa sinna juurde kuhjata vabalt ka neid eespool mainitud ja selles retseptis mitte olevaid köögivilju. Jällegi nii palju, kui tahad.
4. Söö süsivesikutega alati ka rasvu ja valke
Ilmselt oled kuulnud soovitust süüa vahepalaks mõni puuvili. Kas siis banaan, õun või midagi kolmandat. Olen nõus, et see on äärmiselt kiiresti kaasa haaratav võimalus. Ent kahjuks on see kiirtee isude ja kõhu tühjuseni.
Pelgalt süsivesikuid sisaldavad vahepalad ei täida kõhtu. Vajad sinna juurde hädast ka valke ja rasvu.
Kui soovid süüa vahepalaks õuna, haara sinna kõrvale vähemalt peotäis pähkleid. Tänu sellele imelihtsale lükkele tunned ennast hästi ja jääb ära oht isude tekkeks.
Loodan, et need neli nõuannet on väga lihtsasti pärisellu kaasatavad. Usu mind, see on seda väärt.