Tänapäeva maailm on muutunud nii kiireks ja meie tähelepanu aina lühemaks. Me oleme harjunud sellega, et paljud asjad meie elus muutuvad aina mugavamaks ning seetõttu, kui tegeleme asjadega, millel ei saa paari näpuliigutusega tulemust olla, me tihtipeale pettume.
Näiteks kunagi tuli selleks, et inimesega kokku saada, minna talle ukse taha, teadmata, kas ta on kodus või mitte. Kas sa praegu teeksid seda? Ilmselt kirjutad hoopis Facebooki, mis mure sul on ja saate selle seal lahendatud – ei pea kodust lahkumagi, veel vähem end korda sättima. Või teine näide – iidsel ajal tuli käia metsas küttimas või saadusi korjamas, siis tuli nad ära puhastada, töödelda ja siis sai alles süüa tegema hakata. Nüüd võid sa valmistoidu või poekoti endale kulleriga koju tellida ja taaskord kodust lahkumata! Mõistad, kuhu ma rihin?
Olles elustiilinõustaja, puutun ikka ja jälle kokku inimestega, kellel tekib mingi hetk tuhin peale «end käsile võtta», toitumist muuta ja trenni minna. Jah, see on vana teema, eks? Sellest räägitakse tõepoolest palju, aga ometi, suuremalt jaolt miski ei muutu. Rohkem on ikka neid, kes varem või hiljem loobuvad ja vana tee peale tagasi suunduvad. Milles on siis asi?
Olen märganud, et on peamiselt kahte tüüpi neid inimesi, kes elustiilumuutuse käsile võtnuna ka sellega nö lõpuni lähevad – saavutavad soovitud tulemuse (nt kaalunumber) ning suudavad seda ka hoida. Üks tüüp on need, kellel on olnud kas mingi suur terviseprobleem või on ehk teda nii palju noritud, et talle lihtsalt aitab. Ükskõik, milles see väljenduks, selle taga on kas füüsiline või vaimne trauma, mis lihtsalt ei luba enam vana viisi edasi minna. Teine edukas inimeste grupp on lihtsalt nii sihikindel, kes otsutab, et nüüd aitab, hakkab etteantud kavasid jälgima ja see töötab! Osa inimesi reaalselt suudab jälgida silmagi pilgutamata seda, mis neile antakse (müts maha teie ees), kuid neid ei ole eriti palju – kui oleks, ei oleks minul enam eriti tööd!