Käi erinevates perekoolides ja -loengutes.
Kui sa loed läbi ühe raamatu, siis põhinevad su teadmised sel ühel raamatul. Kui sa käid ainult haigla perekoolis, siis põhinevad su teadmised ainult lääne meditsiini põhimõtetel. Minu soovitus on käia erinevates perekoolides, -loengutes ja lugeda erinevaid raamatuid. Uuri loomuliku sünnituse kohta, loe, kas ja mis on valuvaba sünnitus, kes või mis on doula ja kas sul oleks ka temast abi, millistel juhtudel võiks võtta eraämmaemanda ja kas Sulle võiks sobida hoopis kodusünnitus?
Näen paljude praegu rasedate pealt hirmu ja stamp-arvamusi, mis tulenevad tõenäoliselt ühekülgsest infost. Olles kursis erinevate suundade ja koolkondadega oskad palju teadlikumalt teha oma valikuid, otsuseid ega lähe kaasa väljakujunenud hoiakute ja arvamustega.
Liigu, tee trenni, joogata ja võimle.
Liikumine on oluline! Trenni all mõtlen ma silmas kasvõi sedasama liikumist - kõnni hoogsamalt, jaluta rahulikumalt, tee joogat, venita end hommikuti, võimle ja treeni erinevaid sünnituseks vajalikke lihaseid. Aktiivne eluviis hoiab eemale liigsed kilod, rasvumise, paneb energia liikuma, toetab positiivset mõtlemist, annab hea tunde ja meeldib ka kõhubeebile.
Spordiga pea siiski ka piiri ning uuri, mis mahus ja mis koormusega sa treenida võid. Tean, et kõik spordialad pole raseduse ajal soovituslikud.
Suhtle iga päev on kõhubeebiga.
See loob ilusa sideme teie vahele. Räägi temaga, silita oma kõhtu, mõtle tema peale, kujuta teda kasvamas oma kõhus, kujuta ette tema pehmet sündi, seda milline ta on pärast sündi ning näiteks, kuidas on elu temaga viie aasta pärast. Mäletan, et mul oli raseduse alguses päris mitmeid hirme ning neid aitasid leevendada tulevikule mõtlemine. Mu beebiga on kõik korras, mu beebi on ilus ja terve, mu beebi on varsti-varsti juba kõhust väljas ja siis on ta juba mitmeaastane. Tema kujutamine näiteks kolme-aastasena oli nii lahe.