Pööra tähelepanu koormusele
Kuni eelmise aastani polnud mul aimugi, kui oluline on joosta korrektse pulsiga, et jooksmine treeniks südant, mitte ei koormaks seda. Tihti tehakse just siin oluline viga – jooksmisel rõhutakse tempole ja mitte pulsile, mistõttu tekib kiirelt väsimustunne, treening tundub ebameeldiv ning taastumine on raske, sest keha toodab piimhapet. Nüüd olen teadlikum ja kuulan oma keha rohkem, jooksen õige pulsiga ning väsimuse asemel annab treening tohutult energiat juurde. Käin jooksmas 3-5 korda nädalas ja peamised distantsid on 5, 7 ja 10 kilomeetrit.
Eelneva tõttu on minu jaoks väga oluline olla oma pulsist teadlik kogu treeningu vältel. Näiteks kasutan praegu spordikella, mis mõõdab pulssi randmelt ja on seetõttu mulle mugavaim. Lisaks jälgin ka oma päevast sammude arvu, jooksvat aktiivsustaset ning päeva jooksul kulutatud kalorite arvu – elementaarsed andmed, mida jälgides tõuseb mu motivatsioon rohkem liikuda. Nii vaimse kui ka füüsilise tervise heaks on liikumine ülioluline. Usun kindlalt, et mida vähem inimesed liiguvad, seda vastuvõtlikumad on nad haigustele.
Minu jaoks on trenni tegemisel väga oluline, et trenni minek ei oleks väga keeruline protsess ja et see lõppeks positiivse emotsiooniga. Pean ennast mugavalt tundma, muidu hakkan kiiresti viilima. Kõige enam armastan võimalust panna kodus riided selga ja lihtsalt joosta uksest välja nii, et ei pea sportimiseks ekstra kuhugi sõitma.
Joostes meeldib mulle eelkõige muusikat kuulata – poppi ja tempokat, mis jooksusammuga hästi rütmi läheb, et treening sujuvamalt läheks. Sedasi on hea treening ja positiivne emotsioon garanteeritud.
Helen on Spotifys kokku pannud playlist’i oma lemmik trennimuusikast, et saaksid samuti selle najal jooksusamme seada. See on leitav siit!