Vahel alustatakse trenniga ning lõpetatakse see peatselt, sest arengut pole kohe näha. Et muuta treeninguid kergemaks, on Oprah.com pannud kokku kuus näpunäidet.
Kuus näpunäidet nendele, kes vihkavad trenni
1. Sea väiksemad eesmärgid
Head kavatsused võivad tihti viia ebarealistlike plaanideni. Kui sa valid kindla arvu päevi nädalas, millal teha trenni ning leiad selleks tegelikult rohkem päevi, siis võid enda üle uhkust tunda. Suuremate plaanidele alla jäädes võid sa tunda, et olukord on lootusetu. Seega on targem valida endale väiksem koormus.
2. Pea arvet
Treeningplaanide jagamine teistega paneb inimest rohkem pingutama, et avaldada endale ja teistele muljet. Seetõttu on hea, kui pead arvet oma treeningutundide ja -päevade kohta.
3. Tahtejõud on oluline
Selleks, et inimesel oleks piisavalt tahtejõudu minna trenni, peaks treeningud planeerima päevadele, kus pole ees juba tahtejõudu nõudvat tegevust. Paljud tegevused, mis võtavad kaua aega, võivad vähendada inimese tahet tegeleda millegi kasulikuga.
4. Asi on kättevõtmises
Kui sa suudad iga päev alustada kas või mõnekümneminutise treeninguga, on tõenäolisem, et ka jätkad samas vaimus. Harjumuse tekkimine võtab aega ja kannatust, kuid ühel hetkel muutub treening enesestmõistetavaks.
5. Unusta ebaõnnestumine
Soovitatav on säilitada positiivset hoiakut. Kui suudad hoida pea püsti ja meele rõõmsa, ei paista tehtud vead enam katastroofina, vaid võtad neist õppust. See omakorda aitab jõuda enda seatud eesmärgini.
6. Säti treening oma elustiili järgi
Kui pead ennast osavõtlikuks isaks, siis organiseeri perekondlikke rattamatku. Kui oled aga loomaarmastaja, siis käi koeraga jooksmas. Selline lähenemine annab rohkem võimalusi treenida ning laseb inimesel jääda iseendaks.