P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Video: milleks on hea vabastav hingamine?

Naine
Facebook
Comments
Foto: PantherMedia / Scanpix

Mis täpsemalt on vabastav hingamine ning kellel sellest kasu võib olla?

Tallinna TV saade «Terve tervis» vestles vabastava hingamise terapeudi Monika Palmiga, kes selgitab, et enamik meist hingab pinnapealselt, rakud ei saa piisavalt hapnikku ja see ongi üheks põhjuseks, miks vabastavat hingamist praktiseerida. 

Tegu on väga vana praktika kaasajastatud vormiga, mis annab häid tulemusi emotsionaalsel, mentaalsel ja vaimsel tasandil, nii haiguste ennetamisel kui ka toetavas tervenemisprotsessis. Vabastav hingamine toob meis välja allasurutud mõtted ja emotsioonid, mille olemasolu on Monika Palmi sõnul umbes 70 protsendi haiguste põhjuseks. 

Need vabastatakse pehmel ja mõnusal moel, sest sellise hingamise kaudu saab inimene parema ühenduse iseendaga. Oluline on selle juures lõõgastumine, kogu protsess aga annab sisemise kerguse, mis võib võib lausa vapustav olla. Monika Palm nimetab protsessi enese avastamiseks. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles