Trennijärgne lihasvalu on tuttav pea kõigile, kes on kunagi proovinud mõnda uut spordiala. Mõni meist võib proovida kuidas tahes, aga lihasvalu ei õnnestu ikkagi vältida. Ei saaks öelda, et see valu oleks kuidagi halb või ka hea, see on tingitud uudsusest. Seetõttu on täiesti normaalne, kui millegi uuega tegelema hakates annavad lihased trennijärgsetel päevadel endast valuga tunda. Lihasvalu pärast ei pea jätma trenni minemata, kirjutab Hello Healthy.
Kõige lihtsam ongi lihasvalust üle saada, kui juua palju vett ja jätkata tasapisi trennis käimist. Kõige parem on sel puhul kerge koormusega treening.
Kui tahad oma keha muuta, siis ole valmis… muutusteks! Siin on veel mõned uued nähtused, millega võid trenniga alustades kokku puutuda.
Uued tunded. Kui oled alles hakanud trenni tegema, võivad keha erinevad märguanded sind segadusse ajada. Võimalik, et varem ei kasutanud sa paljusid oma lihaseid sellisel moel nagu nüüd. Mõnda neist kasutasid ehk väga vähe. Nii mõnigi algaja, kes pole aastaid trenni teinud, võib valu ja lihaspingutuse omavahel segamini ajada, sest ta ei teagi, mis tunne see on, kui lihas on tõeliselt pingul. Sel juhul tuleks võtta väga rahulikult ja kõik liigutused eriti hoolsalt kogumahus läbi teha, et paremini tajuda, mis tunne tegelikult mõnd harjutust tehes on.
Valu versus vigastus. On väga suur vahe, kas tunned ebamugavust, valulikkust, valu või hoopis vigastust. Paraku on nende eristamiseks vaja kogemust. Algajal tasub teada, et ebamugavustunne käib asja juurde, kuid kui tunned, et sul on päriselt valus, jäta katki ja mõtle järele, mida sa teed. Tugev valu võib olla märk sellest, et oled teinud omale viga ja sel puhul peaksid esimesel võimalusel pöörduma oma arsti poole.