Päevatoimetaja:
Heidi Ruul
Saada vihje

Liikumisõpetaja: Eesti mees arvab, et ta on palju paremas vormis, kui ta tegelikult on

Copy
Artikli foto
Foto: Shutterstock

Kas mõtled pidevalt, et peaks rohkem liigutama, aga lükkad muudkui edasi, sest aega ja raha napib? Liikumisõpetaja Siim Tõnisson lükkab ümber müüdid, et trenn peab olema raske katsumus, mis paneb tengelpungale hirmsa põõna.

Kõigepealt aga – mis kasu me saame liikumisest? Kui me seda mõistame, on hulga lihtsam alustada, sest siis see pole pelgalt kohustus. Asi on selles, et liikumine ja vaimne heaolu on üksteisest suuremas sõltuvuses, kui me arvatagi oskame. Mida rohkem inimene treenib, seda paremini saab ta keerulistes olukordades hakkama. Trenn õpetab keha stressiga paremini toime tulema ja see vastupidavus tuleb ka igapäevaellu kaasa. Järjepidevalt treenides võid juba kuu aja pärast märgata, et pikad poejärjekorrad või aeglane autojuht liikluses ei aja enam nii närvi. Selleks on näiteks jooksmine üks parimaid spordialasid.

Tõnisson selgitab, et tänapäeval on meil väga mugav elu, sest kõike saab telefoni kaudu osta või tellida. Nii et alusta oma terviseteekonda väikestest sammudest: lühikest vahemaad ei pea läbima autoga, vaid võib ka jalutada; lifti ja eskalaatori asemel saab minna trepist. «Sealt edasi võiks hakata tegelema aeroobse trenniga: jooks, jalgrattasõit, kõndimine, ujumine või näiteks suusatamine. Kindlasti on hea valik ka jõutrenn, mis vähendab vigastuste riski ning parandab ainevahetust. Mida vanemaks jääme, seda olulisem on lihaste jõutrenn, mis ennetab lihasmassi kadu ning parandab luutihedust.» Varustus ei pea olema kõige kallim, vaid kõik vajaliku leiab kasvõi Prismast.

Tagasi üles