Skip to footer
Päevatoimetaja:
Ele Kalda
Saada vihje

TASUB PROOVIDA Lihtsad nipid, mis aitavad kiiresti uinuda

Kas sinul on uinumisega vahel probleeme?

Kas oled väsinud õhtuti voodis visklemisest, sest uni ei taha tulla? Pea meeles, et selle probleemi lahendamiseks on tegelikult väga lihtsad viisid. 

Une kvaliteet mõjutab otseselt meie enesetunnet ja välimust. Kui viskled ja pöörad mitu tundi küljelt küljele ning ärkad öösel sageli ilma põhjuseta, on aeg midagi muuta. Alt leiad viis tervislikku toitu, mis aitavad kergemini sõba silmale saada. 

Kaerahelbed

Oleme harjunud hommikuti kaerahelbeputru sööma, aga tegelikult pole see hommikusöögiks just kõige parem variant, sest ajab kohe uniseks. kaer sisaldab melatoniini, mis on tuntud lõõgastava toime poolest. Pärast kaerahelbepudru söömist tõuseb veresuhkru tase, põhjustades seeläbi uimasust.

Mandlid

Väike peotäis mandleid aitab nendes sisalduva trüptofaani ja magneesiumi tõttu kiiresti ja sügavalt uinuda. Nende mõjul lihased ja närvid lõdvestuvad ning pulss stabiliseerub.

Goji-marjad

Goji-marjades on ohtralt antioksüdante ja mingil määral melatoniini, mis võimaldab kergemini uinuda. Neid süües on sul kindlasti paremad võimalused panna oma unetsükkel nagu kellavärk tööle.

Tume šokolaad

Tervislikud maiustused sisaldavad palju serotoniini, mis lõõgastab keha ja mõjub vaimsele tervisele hästi. Söö šokolaadi, milles on võimalikult kõrge kakaosisaldus.

Banaanid

Lõõgastav efekt saavutatakse tänu B6-vitamiinile, mida see eksootiline puuvili sisaldab. 

Lisaks toitudele tuleb hea une saavutamiseks luua ka vastav keskkond ja harjumused. head und soodustavad järgmised asjad:

  • regulaarne unegraafik: proovi minna iga päev samal ajal magama ja ärka samal ajal, isegi nädalavahetustel. See aitab reguleerida keha sisemist kella ja parandada unekvaliteeti.
  • mugav voodi ja madrats: veendu, et su voodi ja madrats oleksid mugavad ja toetaksid sinu keha õigesti.
  • pimedus ja vaikus: hoolitse selle eest, et magamistoas oleks piisavalt pime ja vaikne. Vajadusel tõmba ette kardinad.
  • õige temperatuur: hoia magamistuba jahe, kuna enamik inimesi magab paremini jahedamas keskkonnas.
  • välti nutiseadmeid enne magamaminekut: ekraanide sinine valgus võib segada unetsüklit. Proovi vältida nutitelefonide, arvutite ja televiisorite kasutamist vähemalt tund enne magamaminekut.
  • lõdvestustehnikad: proovi enne magamaminekut lõdvestustehnikaid nagu sügav hingamine, meditatsioon või jooga.
  • väldi kofeiini ja rasket sööki vähemalt paar tundi enne magamaminekut.
  • liikumine: füüsiline aktiivsus päeva jooksul aitab parandada une kvaliteeti, kuid väldi intensiivset treeningut enne magamaminekut.
  • õpi stressiga toime tulema: kasuta stressimaandamise tehnikaid, nagu näiteks sügav hingamine, meditatsioon või lõdvestusharjutused.

Kui uneprobleemid jätkuvad või muutuvad tõsiseks, on soovitatav pöörduda arsti või uneeksperdi poole, et saada professionaalset abi.

Kommentaarid

Märksõnad

Tagasi üles