R, 31.03.2023
FOTOD ⟩ 32 kilo kaotanud Mihkel: sain aru, et niimoodi edasi lihtsalt ei saa
Mihkel Kaarma enne ja pärast. Foto: Erakogu
Naine
32 kilo kaotanud Mihkel: sain aru, et niimoodi edasi lihtsalt ei saa
Facebook Messenger Twitter Whatsapp

Mihkel asus vahetult enne treeningute alustamist Inglismaale oma eluaegset unistust täitma. Samal ajal tiksus tema tervise arvelt pomm, mis ähvardas iga kell plahvatada. Nüüd jagab ta Golden Clubi vahendusel lugu sellest, mis sundis teda oma eluviisi muutma.

«23. augustil, oma sünnipäeval, olin maha jätnud Eestisse kõik oma sõbrad ja pere, teinud värskelt lõpparve neli aastat kestnud pikaajalise suhtega ning asunud elama riigis, kus ma ei olnud varem reisilgi käinud,» meenutab Mihkel, kes kaalus tol ajal 110 kilogrammi.

Ta tunnistab, et tema suhted toidu ja trenniga olid keerulised. «Olen alati olnud emotsionaalne sööja, seega toidulaualt võis leida küllaga rämpstoitu ja rohkelt halbu harjumusi. Jõusaalis kangi tõstsin küll 1-2 korda nädalas, aga sedagi valedel eesmärkidel,» möönab ta.

Mihkli füüsiline vorm enne tervislikku eluviisi.
Mihkli füüsiline vorm enne tervislikku eluviisi. Foto: Erakogu

Mihkel uskus toona, et tema elustiil ei saanud olla ebatervislik, sest ta käis ju trennis. Lisaks arvas ta, et lihase ehitamiseks ongi rohkelt energiat tarvis ning söödud toit kulus marjaks. Kaugele see mõtteviis teda aga ei viinud.

«Sain aru, et niimoodi edasi lihtsalt ei saa»

Pöördepunktiks kujunes üks tavaline teisipäeva hommik, kui Mihkel parasjagu hambaid pesi.

«Jäin ennast pikemalt peeglist vaatama ja sain aru, et niimoodi edasi lihtsalt ei saa. Kuna mu senised valikud asetasid mind elu kõige kehvemasse vormi, lubasin endale, et vastan sellele luues oma elu parima vormi,» jagab Mihkel oma elust hetke, mis pani teda lahendusi otsima. «Olen sellest ajast saati aasta ja nelja kuuga kaotanud 32 kilogrammi ning ei plaani tagasi vaadata,» jätkab ta.

Peamiselt muutis ta oma toidulauda ning ajas näpuga järge, kui palju kaloreid ta sisse sööb ja ära kulutab. Ta võttis appi elektroonse toitumispäeviku, kaalus end igal hommikul ning alustas personaaltreeneri juhendamisel end mõtestatult treenima. 

«Me arutasime koos täpsemalt, kuidas ja mida süüa, milline treeningplaan aitaks mind viia mu eesmärkideni. Õppisin selgeks, kuidas käib õige tehnikaga ohutu treening ning mul oli alati keegi, kelle poole oma muredega pöörduda,» kiidab Mihkel oma treenerit Igorit.

Elustiili muutus tõi Mihkli ellu tohutul määral arenguid. «Kõige tähelepanuväärsem on see, kuidas mu suhe keha ja oma imagoga on muutunud. Tänapäeval peeglisse vaadates olen uhke selle üle, mida olen saavutanud, ning trenni minek on nagu põnev missioon ennast iga korraga täiendada,» kirjeldab Mihkel positiivseid emotsioone. Veel lisab ta, et pärast kaalulangust on liikumine muutunud kergemaks, lihasvalud on vähenenud ning isegi inimesed kohtlevad teda paremini.

Mihkli vorm praegu.
Mihkli vorm praegu. Foto: Erakogu

Astu see esimene samm

Kui Mihkel saaks ajas tagasi minna ja mineviku endaga maha istuda, siis rõhutaks ta, kui oluline on anda endale rohkem aega ja hingamisruumi.

«Ütleksin endale, et see on täiesti okei minna perega või sõpradega vahepeal restorani ja tellida head-paremat, täiesti okei tähistada pühasid ja tähtpäevi. Kõik peab olema lihtsalt mõõdukas vormis,» nimetab ta lihtsad tõed.

Kuigi Mihkel tunnistab, et nii tema kui ka teised kaalulangetajad on tõenäoliselt tahtnud kümnetel või lausa sadadel kordadel alla anda, laheneb kõik siiski aja möödudes. «Kõik on mingi hetk tundnud, et äkki nad ei sobi jõusaali. Kõik on mingi hetk tundnud, et nad ei ole endas kindlad. See kõik on normaalne,» motiveerib endaga suure töö ära teinud mees. 

Iga harjumuse tekkimise juures on üks raskemaid osasid alustamine. Seega ongi Mihkli soovitus lihtne – astu see esimene samm. 

«Sul on kindlasti mingi nägemus sellest, mida sooviksid saavutada. Pane see kõik kirja, vali omale treener ja saada sõnum välja! Kui sa ei tea, kust alustada või varasemad meetodid ei ole toonud sulle neid tulemusi, mida sa tahad, siis võta kasvõi üheks-kaheks korraks treener, kes aitab plaani paika panna,» julgustab Mihkel.

Lõpetuseks sõnab tubli trennihunt, et tähtis pole mitte eksimusi vältida, vaid hoopis alati ree peale tagasi saada ja täiega edasi panna. «Järjepidevus ongi see, mis paljudel puudu on, ja see, mis viib need, kellel see on, võidule,» ütleb Mihkel.

Täispikka postitust Mihkli teekonnast saad lugeda SIIT.

*Mihkel treenib end spordiklubis Golden Club ning lisaks treener Igor Burdinile aitasid tema edule kaasa ka legendaarsed Taavi ja Gert Koovit ning teised klubi treenerid.

Märksõnad
Tagasi üles