Rännak iseenda sisemaailma – mis asi see on? On see ohtlik? Me ei tea seda sel lihtsalt põhjusel, et mitte keegi ei räägi sellest. Ja kui räägib, siis üldiselt. Aga üldist on raske mõista. Sel korral jagame midagi veel isiklikumat kui saladused ja kired - sisemaailma.
Rännakult leiab uskumatult palju vastuseid. Kuid kogeb ka palju pisaraid... Teejuhiks oli holistilise regressiooni terapeut Monica Vood.
Mida kõike huvitavat võib leia inimese alateadvusest? Sellest tänane saade räägibki. Kui võtta inimene ette, siis tema professionaalne mina ja sotsiaalne mina – need ongi mõeldud teistele näitamiseks. Seal pole miskit isiklikku, aga neid on turvaline avalikult jagada. Mida samm sissepoole, seda riskantsemaks asi läheb. Isiklikke asju leiab meediast harva. Kuid teeme sel korral pisut hulljulge eksperimendi ja jagan midagi veelgi sügavamat – sisemaailma.
Mida võib kogeda holistilise regressiooniteraapia rännaku käigus? Teoreetiliselt on seda selgitada päris raske, aga praktilise kogemuse varal muutub pilt palju selgemaks. Saate eesmärk on jagada üht võimalust, ent mida keegi iseendaga tuttavaks saamiseks eelistab, on juba sügavalt isikliku valiku küsimus.
Rännaku juures on oluline teada, et selles ei kasutata hüpnoosi. Inimene on täiesti teadvusel kogu teraapiaseansi vältel. Lihtsalt sügava lõdvestuse seisundis. Mitte keegi ei tungi võõraste ideedega kellegi tundlikku isiklikku ruumi teda mõjutama või «ajusid pesema», kõik tuleb esile inimese enda seest.
Lisaks sellele, et rännakut toetab õppinud terapeut, kes aitab hoida turvalist ruumi, inimene ka mäletab kõike, mida näeb ja teeb. Ega seal muud maagiat polegi, kui lihtsalt võtta aeg maha ning vaigistada olmemüra, lõdvestusest juba piisabki, et enda jaoks olulisi asju palju selgemalt näha ja tajuda.