Vaatepilt paneb vere tarduma. Räbalates inimese nägu on täielikult moondunud, nina sisse langenud. Meeleheitel läbi varbade küünitaval käel puudub osa sõrmi.Teine pilt. Mehe jalalabad saetakse maha. Miks selline julmus? Need on paar luust ja lihast läbi lõikavat kaadrit ajaloolisest krimipõnevikust «Apteeker Melchior. Viirastus». Aga milline on see «õuduste köök», kus niisugused asjad valmivad?

«See ongi õudus ja ahastus, mida tahtsime võimsalt edasi anda,» selgitab «Apteerker Melchiori» filmitriloogia grimmimeeskonna juht Gristina Pahmann. Teise filmi «Apteeker Melchior. Viirastus» puhul tasub eriliselt pilku teritada ka kõigi eriefektide märkamiseks. Midagi nii pöörast pole siinkandis grimmikunstis veel tehtud!

«Siin sai kõigele grimmi teha, inimesest kuni seani,» räägib Gristina lõbusalt. «Ka searümbale ja hobusele sai grimmi tehtud.» Suumime sisse mõnda põnevamasse pilti, et kinno suunduv rahvas oskaks kõike enneolematut täiel määral tähele panna.

«Melchiori teises osas saeti ühel mehel jalalabad maha selleks, et varjata tema kuut varvast,» jutustab Gristina. «Kuue varba legend polnud tegelikult üldse Lätiga seotud, aga see aitab kuritegu lahendada.»

Egon Nuter sai grimmimeistrite kätetööna kuuenda varba lisaks. «Nüüd saabki vaataja testida, kui hea silm tal on – kas näeb kinos ära, milline see neist oli vale varvas?»

Loe edasi ja sa teada hulga pikantseid detaile kinolinal näidatavatest julmustest, pidalitõbistest ja Elgula habemest.