AMETLIK GALERII «Apteeker Melchior. Viirastus» meelitas kinno Eesti kultuurirahva koorekihi

Naine
Copy

Keskaja sünge põnevik meelitas kuumast suveilmast hoolimata inimesed kinno. Eesti filmimaailma oodatuim triloogia tõi päevavalgele juba teise teose - «Apteeker Melchior. Viirastus». Kinno kogunes seda vaatama Eesti kultuurielu koorekiht.

«Apteeker Melchior. Viirastus» viib vaataja taas keskaega. 

«Ei ole vahet, kas elada täna, 500 aastat varem või hiljem – probleemid, mis inimestel on, jäävad ikka samaks,» arvas Melchiorit kehastav Märten Metsaviir. «Armastuse teema, võimu teema, jõukuse teema. See on ka üks põhjusi, miks süžee on ajatu: see hõlmab küsimusi, mis on ajatud. Võib olla küll nii, et meil pole linnas teid ega kanalisatsiooni, on muda. Aga põhimured ei hakkagi muutuma.»

Loe siit täispikka intervjuud! 

Märten Metsaviir: «Pean ennast Mel­chioriga üsna sarnaseks» 

Fotogalerii „Apteeker Melchior. Viirastus« pidulikult esilinastuselt
Fotogalerii „Apteeker Melchior. Viirastus« pidulikult esilinastuselt Foto: Andres Raudjalg

Mida keskajal kanti? Mehed silkasid ringi sukkpükstes, naised aga kasutasid igasugu trikke, et kehakuju soovitud suunas vormida.

Keskaja moe põnevaid nüansse:

  • Püksid olid kahest säärest ning privaatsematele osadele oli eraldi klapiga tasku.
  • Käised olid eraldi rõivas. Neid sai vahetada ning erinevate pihikute külge kinnitada.
  • Kinganina pikkus näitas staatust ja oli uhkuseasi.
  • Esteetika aluseks olid gootilikud, pikad ja sihvakad, kõrgusse pürgivad vormid. Kolmnurksed ja kandilised kaelused, lõhikud, rippuvad käised, slepid, keebid.
  • Peakatted olid väga tähtsad. Peakatteid kanti mitmesuguste fantaasiarikaste vormidega ning ehiti kaunistuste, paelte ja looridega.
  • Daamide soengud olid kunstiteosed, need põimiti keerukatest palmikutset, täiendati lintide ja võrkudega ning meenutasid vormilt sageli pärgasid, kroone ja sarvi. Rikkalikud pikad juuksed olid naise ehe ja uhkus, nende mahalõikamine oli karistus.

Vaata siit kõike lähemalt - Koori lahti ja pane taas riidesse keskaegsed inimesed

Fotogalerii „Apteeker Melchior. Viirastus» pidulikult esilinastuselt. Esiplaanil Režissöör Elmo Nüganen
Fotogalerii „Apteeker Melchior. Viirastus» pidulikult esilinastuselt. Esiplaanil Režissöör Elmo Nüganen Foto: Andres Raudjalg

Režissöör Elmo Nüganen lausus teise osa tutvustuseks: «Esimene film oli sissejuhatus Melchiori ja keskaegse maailma juurde. Nüüd astume sammu edasi. Me näeme keskaegse inimese ja tolleaegse elu varjatud poolt. Ühes Tallinna hoovis viirastub. Aga mis on selle viirastuse taga? See harukordne juhtum sunnib Melchiori tungima inimhinge sügavustesse, mis on täis salapära, psühholoogilisi vastuolusid ja kurioosume, salaviha ja salaarmastust.»

Nüganeni sõnul on kõik triloogia osad toodetud eraldiseisvate mängufilmidena. «Igas filmis on uus põnev krimilugu. Teises filmis tuleb Melchioril apteekritöö kõrvalt abifoogtina üha rohkem aega pühendada linna tabanud mõrvadelaine lahendamisele. Lisaks saab vaataja näha, millises suunas kujuneb Melchiori suhe salapärase tütarlapse Keterlyniga.»

Fotogalerii „Apteeker Melchior. Viirastus« pidulikult esilinastuselt
Fotogalerii „Apteeker Melchior. Viirastus« pidulikult esilinastuselt Foto: Andres Raudjalg

Veel rohkem melu leiad siit: Vaata, kes käisid mängufilmi «Apteeker Melchior. Viirastus» suurejoonelisel esilinastusel

Milline filmi on «Apteeker Melchior. Viirastus»? 

Keskaegse krimipõneviku teises filmis ehmatab öövahti kohutav viirastus – rikka kaupmehe traagiliselt uppunud tütar. Melchiori teed ristuvad nii lõbutüdruku kui preestriga, nii võõramaa kunstniku kui hullunud ketseriga. Paljutõotav põnevik haarab vaataja kiirelt kaasa ning avab ka inimhingede tumedamaid tahke.

Loe siit välkarvustust! Esmamuljed esilinastuselt! Kas «Apteeker Melchior. Viirastus» ületab vaatajate ootused? 

Apteeker Melchiori keskaegsete krimipõnevike triloogia teise mängufilmi „Apteeker Melchior. Viirastus» pidulik esilinastus toimus 15. augustil Tallinnas Ülemiste Apollo kinos. Film jõuab kinokavadesse nädala jooksul ja on ametlikult kõikides kinodes üle Eesti alates reedest, 19. augustist. 

Apteeker Melchiori triloogia põhineb raamatumüügi edetabelite tipust tuntud Apteeker Melchiori romaanidel. Stsenaristid Indrek Hargla, Elmo Nüganen ja Olle Mirme põimisid triloogia teise filmi stsenaariumis raamatust «Apteeker Melchior ja Rataskaevu viirastus» tuntud tegelased ja sündmused täiesti uute ja põnevate, filmi jaoks loodud keerdkäikudega.

Filmi režissöör on Elmo Nüganen (Nimed marmortahvlil, 1944), produtsentideks on Taska Film (O2, Fred Jüssi. Olemise ilu, Talve, Klassikokkutulek, Nimed Marmortahvlil, 1944), Nafta Films (O2, Supilinna salaselts), Apollo Film Productions (Talve, Vanamehe film, Soo ) ja HansaFilm (Tõde ja õigus). Apteeker Melchiori film valmib Eesti-Saksa-Läti-Leedu koostöös, kaastootjateks on Maze Pictures Saksamaalt, Film Angels Productions Lätist ja InScript Leedust. Operaator on Mihkel Soe, kunstnik Matis Mäesalu, monteerija Marion Koppel, helilooja Liina Sumera, eriefektide juht Jan Viljus.

Tagasi üles