«Võtsingi väljakutse vastu ja alustasin hästi väikeste laste ja algajatega. Siis, kui nad said suuremaks, jätkasin nende treenimisega ja nüüd on mul oma kümnelapseline rühm, keda ma juhendan,» rääkis treener. «Nad on nagu minu fännklubi.»
Eve Vedler on nüüdseks uisutreener juba neljandat hooaega. «Kaks aastat pärast trennis käimisega alustamist hakkasin treeneriks. Aga alguses olin rohkem abiline, ei olnud nagu päris treener. See lihtsalt süvenes ajaga,» lisas ta.
«Kuna treeneritöö hakkas mulle hirmsasti meeldima, siis võtsin asja tõsiselt kätte ja läbisin ka treenerikoolitused ning nüüdseks oman EOK II taseme iluuisutamistreeneri kutset,» rääkis Eve.
Ta lisas, et mitmed ta lapsed osalevad ka võistlustel, nii et ta saab ennast proovile panna ka uisukavade koostamisel. «See annab sellise toreda loomingulise aspekti asjale juurde.»
«Selleks, et ise paremaks uisutajaks saada ja paralleelselt ka «õpetamist õppida», olen kahel viimasel suvel treeninud rahvusvahelistes «Mishin Mission» uisulaagrites, nii Eestis kui välismaal, kus saab õpetust maailma parimatelt treeneritelt,» lisas ta.
«Kuigi ka meie Tartu treenerid siin on superhead, tuleb silmaringi laiendamiseks võimalikult paljude erinevate treenerite käe all ennast pidevalt täiendada,» pidas Eve õigeks.
Eve märkis, et uisutreeneri amet on tal siiski hobi, mitte põhitöö, sest ajaliselt on põhitöö ikkagi ülikoolis.
«Teadustöö on ka nagu suurte laste mäng ja hobi tegelikult, enda uudishimu rahuldamine,» nentis ta. «See ei ole ka selline töö, mida ma teeks raha pärast. See on samuti mu kirg ja ma ei raatsiks seda mingil juhul jätta.»