Kuidas viie minutiga tööstressist lahti saada?

Naine
Copy
Foto: Shutterstock

Tõhusaim stressivastane vahend maandab pingeid viie minutiga. Proovi ise järele!

Miski ei lohuta paremini kui rääkimine pärast tööpäeva lõppu elukaaslasele või mõnele heale sõbrale oma (üleelatud) tööpäevast — ja sealjuures täpse kirjeldusega, kui kurnav see oli. Sest lihtne küsimus «Kuidas su päev oli?» lausa karjub selle järele, et saaks detailselt oma nördimuse välja valada, mis jama su kolleegid kokku keerasid, kui ebasõbralikud olid kliendid ja kui ebaõiglaselt käitus ülemus.

Teadlased Florida ülikoolist aga soovitavad: Aitab küll! Lõpeta ära! 

Stressivastane meetod: kolm head asja

Harvard Business Review's avaldatud artiklis soovitavad teadlased rakendada psühholoogiast tuntud "kolme hea asja" meetodit. Sel ajal kui mõeldakse kolmele positiivsele asjale oma elus, peaks poolenisti depressiivsel inimesel inimesel meeleolu tõusma.

Oma kolmenädalases uuringus analüüsisid teadlased inimesi, kes sageli kannatavad oma elukutse tõttu: ühe ambulatooriumi üldõed ja teised sealsed töötajaid. Selle uuringu raames pidid osalised iga päev pärast tööd 5-10 minutit kirjutama üles kõik positiivse, mida nad kogesid päeva jooksul. Sealhulgas olid ka vastused nagu rõõm, et oli reede, või teatud olukorrad tööl, mil need inimesed tegutsesid kas eriti hästi või olid enda üle uhked. Kolm nädalat hiljem hakkasid ilmnema positiivsed toimed: enda sõnul oli üldõdede stressitase selle meetodi rakendamise järel oluliselt madalam kui enne testi. Lisaks andsid testis osalenud teada, et neil oli nüüd kergem oma mõtetes tööpäevast lahti lasta.

Proovi järele!

Tee proovi: nüüdsest alates räägi ainult positiivselt möödunud tööpäevast. See ei ole ainult sulle endale hea. Ka kuulajad on sulle tänulikud, sest miski pole pikapeale tüütum kui igapäevane hala väikeste töiste draamade üle, kirjutab Freundin. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles