Uuringus selgus, et stressi leevendamiseks püüavad ligi pooled eestlastest esmalt vältida stressirohkeid olukordi ja iga kolmas peab lahenduseks head und. Unehäiretele otsitakse rohkem leevendust värskes õhus viibimisest, mida teeb 60 protsenti vastanutest, toidulisandeid kasutab muude lahenduste seas vaid veidi üle 10 protsendi vastanutest.
Pooltel juhtudel leitakse, et toidulisanditest ei ole kasu ning ligi 40 protsenti vastanutest peab neid pigem kahjulikuks. «Kahju toidulisandid ei tee - need annavad organismile kasulikke toitained, eeskätt stressirohkel perioodil, kuid ohtu kujutab teatavate lisanditega liialdamine. Oluline on teada, mida keha täpselt vajab ning selle väljaselgitamisel saab abi toitumisnõustajalt või –terapeudilt,» lisab Soots.
Magneesium on heaks uneks hädavajalik mineraalaine
Üheks olulisemaks mineraalaineks, mille puhul on teaduslikult tõestatud, et see mõjutab stressitaset ja unekvaliteeti, on magneesium. Magneesiumipuudus vähendab organismi vastupanuvõimet stressile, tekitab ärrituvust, ajab segamini une ja ärkveloleku rütmi ning mõjutab keskendumisvõime.
Uuring viis läbi Sanofi tellimusel uuringufirma Rinkos tyrimų centras. Uuringu eesmärk oli analüüsida, mis põhjustab Eesti, Läti ja Leedu elanikel stressi, millised on stressist põhjustatud vaevused ning milliseid vahendeid kasutatakse stressiga toimetulemiseks. Uuring viidi läbi 2017. aasta juunis veebiküsitlusmeetodi abil. Uuringus osales kokku 1500 inimest, 500 inimest igast Balti riigist.