Vaata kodus ringi, kuhu saaksid jõumasinad paigutada. Kui jõusaali jaoks eraldi tuba pole, siis tasuks valida treeningseadmeid, mida on lihtne kokku panna ja voodi alla peita või mis on nii väikesed, et saab tõsta garderoobi või riidekappi. Õhukest rahakotti ei tasu trenni mittetegemisel eneseõigustuseks tuua, sest treeninguvahendite hinnad algavad kümnest eurost.
Kui oled valiku teinud, siis võrdle veel erinevate kaubamärkide tooteid ja püüa leida selline, millel on hea kvaliteet (sest keegi pole nii rikas, et osta odavaid asju), sulle vajalikud funktsioonid (pole mõtet maksta selle eest, mida sa ei vaja) ning mõistlik hind (ainult kaubamärgi peale pole mõtet kulutada).
Loe, millised kodused treeningseadmed milleks head on ja mõtle järele, mis sulle päriselt meeldiks.
Enamik eestlasi on saanud lapsepõlvest kaasa rattasõidulembuse ja paljud ei oska seda trenniks pidadagi. Velo sobib oma olemuselt nii kaalu alandamiseks kui muskli kasvatamiseks, kõik sõltub valitud tempost ja treeningprogrammist. Rattasõit sobib ka tugevalt ülekaalulistele, kes liigeste koormatuse tõttu joosta ei tohi.
Ennekõike saavad velol treenides tööd reie-, sääre- ja tuharalihased, aga kui valid maasikusõiduga sarnase treeningprogrammi, siis treenid ka ülakehalihaseid. Kui sooviks on kaalu alandamine, siis vali intervalltreening, mis põletab tunniga umbes 600 kalorit.
Jooksmine on rattasõidu kõrval teine eestlaste lemmikspordiharrastus. Sombusel ja libedal ajal õues joosta ei saa ja alternatiiviks on jooksulint. Lisaks jooksmisele saab lindil ka tempokalt kõndida ja sel moel märkamatult trenni tehes õhtused uudised ja seriaalid ära vaadata.