R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Üheksa kohta Tallinnas, kus saad sel kevadel tasuta treenida

Linda Pärn
, toimetaja
Facebook
Comments
Foto: Panther Media/Scanpix

Täna kell 14 toimub Tallinnas Solaris keskuse katusel suur ühine joogatrenn, millega avatakse selle kevade pop-up treeningute hooaeg. Alates järgmisest nädalast saab kuni juuni keskpaigani igal kolmapäeval osaleda tasuta põnevates loengutes ja treeningutes, mis toimuvad väljaspool tavalisi spordisaale.

Tallinna spordi- ja noorsooameti teestvedamisel toimuvad pop-up treeningud tõid eelmisel aastal kokku ligi viissada trennihuvilist. «Sel aastal viime läbi ka praktilisi loenguid ja töötubasid, kus räägime tervislikust toitumisest ja näiteks sellest, kuidas kevadväsimuse ja stressiga toime tulla,» selgitas programmijuht Anu Kägu.

Treeningutesse ja loengutesse on oodatud eeskätt gümnaasiuminoored ja tudengid, kellel napib aega, vahendeid ja teadmisi, kuidas oma keha ja vaimu eest hoolitseda ning seeläbi ka näiteks eksamiteks paremini valmistuda. «Kuid loomulikult on oodatud ka mitte enam nii noored trenni- ja toiduhuvilised – olgu nendeks siis kontoritöötajad või kodused emad,» lausus Kägu. «Kindlasti julgustame treeningutele tulema ka noormehi, sest kurb statistika näitab, et meie noored mehed on kaldumas ülekaalulisusele ning arvuti tagant lahkutakse vaid hädavajalikeks käikudeks.»

Pop-up treeningute hooaeg saab alguse täna kell 14 Solaris keskuse katusel, kus mitukümmend noort inimest teeb ühiselt joogat. 

Järgmised treeningud ja loengud toimuvad kolmapäeviti:

• 26.04 Tallinna Tehnikakõrgkoolis: Vähem stressi, rohkem aega

• 3.05 Poolamäe pargis: Nullkulu trenn välijõusaalis

• 10.05 Marta kohvikus: Jututuba pliidi ääres: toiduhäkid ja elukäkid

• 17.05 Tallinna Tehnikakõrgkoolis: Unemati ABC: kuidas end terveks puhata?

• 24.05 Kalamaja kalmistupargis: Trenni-eesmärgid: rüht & lihased

• 31.05 Hirvepargis: Sõbraga trennis: funktsionaalne välitreening

• 7.06 Hirvepargis: Kas toidan keha või emotsioone?

• 14.06 Hirvepargis: Kuidas tulla toime sisemise kriitikuga?

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles