Selle aasta alguses leinasime David Bowie’t ja «Harry Potteri» saagast tuntud näitlejat Alan Rickmani, samuti lahkusid Prince, Leonard Cohen ja George Michael, kirjanikud Harper Lee ja Umberto Eco, näitlejatest on meie seast muuhulgas lahkunud Doris Roberts, Alan Thicke, Zsa Zsa Gabor, Carrie Fisher ja Debbie Reynolds.
Ringleb nii mõnigi teooria, miks antud aasta meile eriti surmaderohke tundub.
Aastatel 1946-1964 toimus tohutu hüpe rahvastiku arvus. Pärastsõjaaegne maailm paistis olevat väga valmis kaotatut tasa tegema, see aga ühtlasi tähendab, et inimesed, kes sündisid aastatel 1950-1970, moodustavad praegu palju suurema hulga meie populatsioonist, kui see oli neli või viis aastakümmet tagasi.
Tulemusena on neist ka suurem osa kuulsad, märgib BBC. Need inimesed on just jõudnud ikka, mil on suurem tõenäosus, et neid tabavad eluohtlikud haigused, näiteks südamerikked või vähk. See kehtib ka paljude staaride kohta, kes astusid rambivalgusse poppkultuuri õitseajal 1960ndatel – näiteks David Bowie, kelle «Space Oddity» lendas singliedetabelisse aastal 1969.
Kuulsuste elustiil on päris metsik
Eelnev teooria ei kehti aga vanemas eas surnud kuulsustele. Samuti ei kehti see teooria kõikide kuulsuste puhul, aga päris paljud staarid on elanud üsna metsikut elu – sex, drugs and rock’n’roll pole klišeeväljendiks saanud ilmaasjata. Näiteks Bowie on kunagi öelnud, et kokaiin on tema hingesugulane. Ka Carrie Fisher on rääkinud, kuidas kunagi LSD-d tehes tundis ta end kõige õigema endana. Bändi Jefferson Airplane asutaja, muusik Paul Kanter, kes suri sel aastal 74-aastasena, on samuti olnud suur LSD fänn. Kanterit tabas jaanuaris südamerabandus. Ning isegi kuulsused, kes pole sinasõprust narkootikumidega loonud, on kindlasti tajunud staari elustiili stressi.