Eesti mehed räägivad: miks meile jooga meeldib

Naine
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: PantherMedia / Scanpix

Eesti mehed räägivad, miks neile meeldib joogatundides käia ning mida vaimse praktika füüsilisega ühendamine neile andnud on.

Priit, 36: Viibisin hiljuti kooli kokkutulekul, kus endised klassikaaslased mind positiivses mõttes ära ei tundnud. Olen palju rahulikum, suudan paremini keskenduda, kontrollin teadlikumalt emotsioone, märkan ja tunnetan ümbrust ning olen füüsiliselt heas vormis. Tunnen, et kaks korda nädalas kundalini jooga ja meditatsiooniga tegelemine on mind kardinaalselt muutnud.

Selgitustööd, miks ma teen joogat, ei tarbi alkoholi, liha, suhkrut, kohvi ega nisutooteid, tuleb ikka teha, sest need tekitavad sõprades-tuttavates arusaamatusi. Samas olen saanud ka positiivset tunnustust. Paljud ei mõista just seda, kuidas läbi jooga on võimalik oma vibratsioonitaset tõsta, end tervendada ja saavutada sisemine rahu.

Selleks, et mees jõuaks joogani, tuleb üle saada hirmust selle ees, mida teised arvavad. Erinevalt uskumusest pole see ainult naiste ala!

Martin, 29: Mina alustasin joogaga mõned kuud tagasi, kui tundsin, et elus oli masendav periood, kuhu oli vaja muutust tuua. Täna harrastan kundalini joogat kaks korda nädalas ja tunnen, et see on juba lühikese ajaga andnud mulle parema kehatunnetuse ja füüsilise võimekuse ning tugevdanud kontakti sisemiste energiatega.

Joogaga alustamine nõudis enesekindlust, sest ikka oli mitmeid eelarvamusi selle kohta. Sain nendest üle ja soovitan kahtlejatel lihtsalt mõnda joogatundi minna. Teistelt, kellele olen jaganud, et käin iganädalaselt joogas, on tulnud pigem rõõmsat üllatust, mitte negatiivset hoiakut.

Tiit, 45: Paljud mehed arvavad, et jooga on naiste värk ja põevad tundi tulemise ees. Samuti olen kokku puutunud arvamusega, et jooga on mingi usuline tegevus. Kindlasti ei vasta kumbki neist tõele!

Olen ka ise kogenud sõprade ja ühiskonna mittetoetavat suhtumist oma joogaarmastusse, kuid viimase aastaga on see palju muutuma hakanud. Meestuttavad ja –sõbrad uurivad minult aina sagedamini, kus ja mis stiili joogat teha. Arvangi, et inimene, kelle käest nõu küsida, peaks olema läbi proovinud väga erinevaid joogastiile, et ta oskaks vastavalt inim- ja kehatüübile sobilikku joogat soovitada. Esmane kogemus peab olema positiivne, et mees joogaga jätkaks.

Mina ise olen juba aastaid tegelenud Osho erinevate aktiivmeditatsioonidega. Joogastiilidest harrastan järjepidevalt yin, kundalini ja tantra joogat, vahel teen ka vinyasa flow joogat ning aastaid tagasi tegelesin ashtanga joogaga.

Jooga on andnud mulle palju painduvust, sisemist tasakaalu ja rahu. Olen nii tänulik, et jooga enda jaoks avastasin, sest ma ei kujuta oma elu ilma selleta enam ettegi! Olen muutunud tasakaalukamaks, rahulikumaks ja tervisehädasid praktiliselt polegi.

Soovitan meestel julgemalt ja enesekindlamalt joogasse tulla, sest mina küll ei tea kedagi, kes oleks öelnud, et tal sellest elu kehvemaks oleks läinud. Kõigil on asjad ikka paremuse poole liikuma hakanud.

Tagasi üles