Miks mõne inimese küüned on hapramad kui teisel?
- Inimene on üks tervik, seega ei saa vaadelda mistahes probleemi tema kehas kogu organismist eraldi. Haprate küünte tekkepõhjusi võib olla mitmeid, eelkõige ja ühe peamisena võib välja tuua geneetikat. Tüdrukutel tasub küsida ema käest tema küünte kohta, sest kui emal on küüned haprad, siis suure tõenäosusega on seda ka tütrel. Sellisel juhul on pikki naturaalseid küüsi kasvatada keeruline, kuid ka lühike hooldatud küüs on kaunis.
- Küüned võivad haprateks muutuda ka mingi lühema või pikema kroonilise haiguse tagajärjel. Näiteks hormonaalsed ja -vereringe häired. Sel juhul tuleks eelkõige tegelda oma põhihaiguse raviga ja alles seejärel, kui haigus on likvideeritud, on mõttekas hakata ravima küüsi. Enamasti aga küüneprobleemid taanduvad iseenesest, kui haigus on organismist hävitatud.
- Rasedus ja hormonaalsed muutused on üks sagedasemaid küünteprobleemide põhjustajaid. Ka ravimid võivad muuta küüned habrasteks. Sel juhul tuleb oodata ravimite tarvitamise lõppu ja alles siis vaadata, kuidas ning mil moel saaks küüsi ravida või tugevdada.
- Küünte haprus võib tuleneda ka mõne vitamiini puudusest. Enamasti on põhjuseid rohkem, kuid vitamiinidest vajavad küüned eelkõige rauda ja A, B, C, D, E, biotiini, seleeniumi ja tsinki.
- Haprates küüntes on niiskustasakaal häiritud. Seda võivad põhjustada kuivatavad ained, näiteks liigne käte pesemine, kokku puutumine erinevate kemikaalidega (näiteks tugevatoimeline nõudepesuvahend), ebakvaliteetsed küünelaki eemaldajad või konditsioneeritud õhk.