Märt Pius: sport aitas mul leida sõbrad kogu eluks

Dagmar Lamp
, naine.postimees.ee juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Saara Kadak ja Märt Pius.
Saara Kadak ja Märt Pius. Foto: Erlend Staub/Postimees

Näitleja Märt Piusi lapsepõlves oli olulisel kohal sport ja tema sõnul on just sportimine parim viis uusi tutvusi luua ning heade sõpradega ühiselt aega veeta. Just sel põhjusel kutsub Märt koos Valio Eesti ja Lastekaitse Liiduga kõiki peresid regulaarselt sportima, et pere kõige pisemad saaksid juba varases nooruses spordipisikuga nakatuda.

„Katsetasin lapsena paljusid spordialasid ja nii tekkisid uued sõbrad, kellest mõnega siiamaani suhtlen. Minu meelest ongi spordi tegemise juures olulised need inimesed, kellega koos trenni teha. Heade sõpradega ajaveetmiseks pole paremat, kui mängida võrkpalli või jalgpalli või käia metsas discgolfi viskamas,“ ütles Pius. 

«Lapsena veetsin mõned päevad, nädalad või kuud mõnes trennis ja liikusin seejärel edasi,» rääkis Pius. «Siiski oli sulgpall selline trenn, kuhu sai pikemaks ajaks pidama jäädud. See mäng on meeldinud kõige rohkem ja aeg-ajalt mängin seda ka praegu.»

Laste sportlike eluviiside toetamiseks ühendas Valio Eesti jõud Lastekaitse Liiduga ja käivitas Liblikaefekti heategevuskampaania, et anda panus vähekindlustatud lastele sportimisvõimaluste tagamisse. Alma liblikaga tähistatud väikeste kohupiimakreemide müügitulust koguneva toetussummaga kaetakse spordistipendiumi saanud laste treeningute kuutasud.

«Regulaarne spordiga tegelemine on üks peamine tervisliku eluviisi komponent ja spordiarmastust on oluline kujundada juba lapseeas. Just seetõttu oleme otsustanud aidata regulaarselt trennis käima neid lapsi, kes senimaani pole selleks vahendeid leidnud,» sõnab Valio Eesti turundusdirektor Krista Kalbin.

Tagasi üles