Kas olete suvel kontoris põrgukuumuses töötanud ja ihaldanud väskenduseks merre hüpata? See, millest ma nüüd räägin, on minu kogemuse mõttes teoreetiline, aga kindlasti nii tehakse. Siin aitab pikk lõuna, mis tähendaks kahte tundi, kus kõigepealt minnakse randa ja siis sööma. Muidugi eeldab see tööandjapoolset mõistmist ja töögraafikute planeerimist. Aga reaalselt võiks see välja näha nii: töö algab seitsmest, esimene pikk lõuna poolele kontorile on kella üheteistkümnest kella üheni ja siis õhtul viieni jälle töö, mis teeb kokku kaheksa tundi puhast tööaega, nagu kombeks; teine pool kontorirahvast tuleb tööle kell kaheksa ja on lõunal ühest kolmeni ning siis jätkatakse õhtul kuueni.
Jällegi saavutame selle, et õhtul koju jõudes on töö tehtud ja ka sport on tehtud. Talvel saab vabalt ujumise asendada suusatamisega.
Fantaasial peab laskma lennata
Kord küsiti ühelt kirjanikult, kes oli kuulu järgi kõva napsumees, suitsetaja ja muidu elupõletaja, et kuidas on see võimalik, et ta näeb välja nagu Rambo, ise istub päevad läbi laua taga, joob viskit ja kirjutab, kuidas ikkagi?! «Vaadake, igas sõrmes on mul paarikilosed klotserid, kui klahve klõbistan, ja viskiklaas on üldse kahepuudase sangpommi küljes. Võiks öelda, et ma ei tee spetsiaalselt trenni, mul on lihtsalt jõuvõtted kasutusel, et mitte midagi tehes oleks lõpuks kõik tehtud. Ja viskiklaasis on vaid lõhn tegelikult, õrrituseks.»
Kas see ka tõele vastab, ei oma ju tähtsust, tähtis on ju sõnum: kuidas niimoodi muuseas, jõuvõtete abiga distsiplineerida ennast liikumisele ja enese vormis hoidmisele.
Virgutusvõimlemine kell üksteist enne lõunat
Niipea, kui Viive Ernesaks on klaveriklahve puutunud, siis laua tagant püsti (just tegin seda) ja virgutusvõimlema! Edasi juhendab juba Martin Kõrv, piisab vaid raadio olemasolust, et igal tööpäeval Vikerraadio seltsis pisike võimlemine sooritada. Isegi, kui see on ainuke sportlik liigutamine päeva jooksul, on see parem, kui mitte midagi.