Neid küsimusi ainult mõistusega analüüsides on tupik kerge tulema, lahendusi justkui polekski. Niikuinii leiab aju mineviku kogemusi vaagides, et muutusi ette võttes ja senisest erinevaid asju tehes on ebaõnnestumise võimalus ülisuur. Parem madalat profiili hoida ja hinge pidades edasi tiksuda. Mõistuse hääl ütleb, et lahendus, mis seniajani toimib, on usaldusväärne, isegi kui sees aeg-ajalt miski kripeldab. Kust saada kinnijooksnud mõistusele turgutust?
Mis seal sees siis kripeldab ja su väsinud ajult tähelepanu püüab saada? Pakun, et see on süda. Minu meelest on peamine sõnum, mida joogaõpetajad ja mediteerimise pooldajad inimestele edastavad, vajadus südame ja mõistuse koostöö järele. Mõistus olgu kiidetud, aga eriti tänuväärne on selline mõistus, mis südamepõhja peidetud tarkustele ligi pääseda oskab. Kui ma teadusuuringutest õigesti aru olen saanud, siis süda ei tee otsuseid senikogetust järeldatud kombinatsioonide põhjal, vaid otse ja puhtalt praeguse hetke ja hinge vajaduse järgi. Süda teab, mitte ei järelda ega slikerda.
Aju saab südamest täiendavat infot
Vastandid täiendavad teineteist. Sellepärast sünnivadki südame ja mõistuse koostööst targad otsused. Sellised, mis sulle tegelikult rahuolu toovad, päriselt korda lähevad. Oma südamepõhja-soovide praktilise eluga sobitamist peetakse sageli võimatuks. Dissonantsi vältimiseks on üks võimalus keerata süda lukku ja sundida vait jääma. Ärge arvake, et see lihtne on. Selleks, et südant eirata, tuleb teha järjepidevaid jõupingutusi. Mõni jääb isegi haigeks, sest südamele vastutöötamine võtab kogu energia ära. Teine, jätkusuutlikum variant on: kuula ära, mis südamel öelda on! Su mõistus sellest ei kahjustu, vaid talle avanevad uued infoallikad. Ära karda, sa ei muutu hoobilt elukaugeks unistajaks! Kui olid enne mõistlik, jääd selliseks edasi. Lihtsalt aju saab täiendavat infot ära kasutades endast taas parima anda. Su aju on tubli tööriist edasi ja süda saab ka rahu, kui oled talle vahepeal sõna andnud.